>

YAŞAM KOÇU

İşinizi bırakmanın zamanı geldi mi?

Yoksa işyerinizde istenmediğinizi mi düşünüyorsunuz? İşte bunu anlamanın yolları..
 
   
 
 
     
Büyük umutla başladığınız, enerjinizi verdiğiniz iş yerinizde acaba artık istenmiyor musunuz? İş yerinizde yöneticinin veya arkadaşlarınızın oluşturduğu hava gitmenizi mi gerektiriyor? İşte bunları anlayabilmenin 8 işaretini Fortune dergisi açıkladı...

Kişisel değerlerin şirketle uyuşmuyor olabilir. Çalışma arkadaşların dürüst değilse, yasal veya ahlaki değerleri önemsemeden iş yapmaya odaklanıyorsa, bir skandal şirketi karaya vurdurmadan önce ayrılmaya bak.

Eğer patronun asla senin fikrini sormuyor, seninle sohbet etmiyor ve bir öğle yemeği yemiyorsa; sen de fikirlerini beğenmiyor, davranışlarını onaylamıyorsan günlerin sayılı demektir. En iyisi kovulmadan ayrıl.

İş yerinde kendini soyutlanmış ve yapılan organizasyonlardan dışlanmış hissediyorsan işten ayrılmanı gerektiren çok kötü işaretler var demektir. İstenmediğin yerde bekleme.

İyi işlerin diğerlerine verildiğini, sana düşük profilli işlerin verildiğini görüyorsan bu durum sana bazı şeyler anlatmalı. Benzer şekilde patronun senin değerlendirmelerine güvenmiyorsa, yine başın belada demektir.

Herkes sıradan ve rutin işlerini yapıyor, buna karşılık sana kimsenin istemediği işler veriliyorsa alarm zilleri çalıyor demektir.

İş arkadaşlarının çağrıldığı toplantılara davet edilmiyorsan maalesef senin düşüncelerine değer verilmiyor demektir. O şirkette daha fazla kalmanın anlamı yok.

İş yerinde eğer senin düzeyindeki tüm arkadaşlarının hepsinin pencereli odaları varsa senin yoksa durum kötü. Gerekçesi ne olursa olsun, daha kötü bir yer öneriliyorsa masanı toplamaya başlamanda fayda var.

İş yerine gitmek kabus gibi geliyorsa ve midene ağrılar giriyorsa, ayrılma zamanı gelmiştir. Hatta sağlığına fazla zarar vermeden bunu bir an önce yapmakta fayda var.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>