>

YAŞAM KOÇU

Meditasyon Yapın Gülümseyin

İşte, size kısacık bir zaman diliminde içinizi huzurla doldurmanın yolları...
 
   
 
 
     

Trafik, stres, yorgunluk ve pazartesi sendromu derken hayat, zaman zaman çekilmez bir hal alabilir. Kimileri gün boyu çay ve kahve içerek rahatlamaya çalışırken kimileri ise sakinleştiricilere sığınır. Peki bunlara muhtaç olmadan rahatlamak için neler yapılabilir. İşte, size kısacık bir zaman diliminde içinizi huzurla doldurmanın yolları...

TEBESSÜM EDEREK RAHATLAYIN

Gülümsemek her zaman çok önemlidir. Bunun için sabah yataktan kalkarken gülümseyerek beyninizi uyarın. Gülümsemek hem bedeninizi hem de ruhunuzu rahatlatacak etkili bir ilaçtır. Bu sizi hem mutlu eder hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ayrıca entelektüel performansınızı da artırır.

KENDİNİZİN MASÖRÜ OLUN

Vücudunuza masaj yaparak tansiyonunuzu düşürebilirsiniz. Öncelikle başparmağınızı kaş kemiğinizin altı ile gözkapağınızın üstüne yerleştirip, işaret parmağınızla elmacık kemiklerinin üzerine bastırın. Her iki parmakla birkaç dakika 8 çizin. İkincisinde ise baş ve işaret parmaklarınızın arasında bulunan noktaya bastırıp hafifçe masaj yapın. Gevşemenizin yanı sıra enerjik olmanızı da sağlayan bu teknik, ağrı ve stresi de azaltıyor. Bunu gün içinde iki elinize de uygulamanızda fayda var.

DERİN DERİN NEFES ALIN


Meditasyonla konsantrasyonunuzu artırıp gençleşebilirsiniz. Aklınız sürekli olarak işle ilgili yetiştirmeniz gereken çalışmalarla doluysa, sürekli ‘nasıl yapacağım?’ ve neden ‘öyle yaptım ki’ diye düşünüyorsanız, yaşadığınız ana odaklanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu durum, öğle yemeğinin ardından yaşanan enerji düşüşüyle daha da zor bir hal alır. Bunun için meditasyon ilk seçeneğiniz olmalı.

Basit egzersizler, sayesinde zihin yükünden kurtulmanızı sağlayan yöntem, zekânızı kuvvetlendirmenizi de sağlar. Meditasyon sayesinde stresten kurtulmak için loş bir odaya da ihtiyacınız yok! Tek yapmanız gereken iş yerinizdeki sandalyenizde rahat bir pozisyona geçip, gözlerinizi kapatıp, derin derin nefes almak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>