>

YAŞAM KOÇU

Mutlu olmak elinizde...

Hava ve hayat şartlarının, sizi kontrol altına almasını istemiyorsanız, mutluluğun kendi elinizde olduğunu hatırlayın.
 
   
 
 
     
Bitmeyen dosyalar, iş-ev koşuşturmacası ve kışlık alışveriş ile birbiri ardına gelen birçok olay, kendinize zaman ayırmanızı ne kadar engellese de her zaman yapılabilecek seçeneklerin sonsuz olduğunu düşleyin. İşte hayatınızı daha renkli ve keyifli hale getirmenizin yolları:

Kendinizi şımartın

Hafta içinde kendinize bir gün belirleyin. Bu, işleriniz en az yoğunlukta olduğu bir gün olabilir. Çocuklarınız okuldayken veya bakıcı evdeyken, kendinize ait bir program yapın. Önce küveti doldurup içine rahatlatıcı losyon veya aroma yağları ilave edin. Ardından, vücudunuz tamamen dinlenene kadar küvette yatın. Bu şekilde hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinlendirmiş olursunuz.

Doya doya gülün

Gülmenin psikoloji üzerine terapi etkisi olduğunu biliyor musunuz? Araştırmalara göre, gülme hem insanın kendini iyi hissetmesini sağlıyor hem de sağlık üzerine olumlu tesirler bırakıyor. Bol bol gülün.

Rutin olmayın

Hayatınızı rutinlikten kurtarmanın en iyi yollarından biri, bazı radikal değişiklikler yapmaktır. İşe önce saç stilinizi değiştirmekle başlayabilirsiniz. Ardından kendinize değişik bir giyim tarzı oluşturun ve alışverişlerinizi bu doğrultuda yapın.

Kendinizi ödüllendirin

Eğer tatlı yemeyi seviyorsanız, kendinizi arada bir çikolata, tatlı veya şekerlemelerle (mümkünse düşük kalorili) ödüllendirebilirsiniz. Ancak miktar konusunda dikkatli olun.

Spor yapın

Eğer spor salonuna gidemiyorsanız, evde egzersiz yapabilirsiniz. Düzenli olarak her gün egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmeniz uzun yıllar sağlıklı görünüp genç kalmanıza yardımcı olur.

İnsanları mutlu edin

İnsanları mutlu etmek, kişinin kendisini de mutlu eder. Bunun için ya çevrenizde tanıdığınız insanlara ya da tanımadığınız kişilere bazı iyilikler yapabilirsiniz. Mesela, bir insanın ihtiyacını karşılamak, büyük bir mutluluk kaynağıdır. İnsanların küçük şeylerden mutlu olabileceğini unutmayın.

Günü yaşayın

Genellikle çoğumuz hayatımızı önceden planlamayı tercih ediyoruz. Bu şekilde de bugünün yeterince farkına vararak yaşayamıyoruz. Hayatınızı arada bir plansız, anlık yaşayın. Bu size hayattan daha fazla tat almayı sağlayacaktır.

Türkiye
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>