>

SAÇ BAKIMI

Gelin saçı ve makyajı nasıl olmalı?

Her gelin adayı, hayatının belki de bu en özel gününde bir prensesler kadar güzel olmayı ister. İşte dikkat edilmesi gerekenler...
 
   
 
 
     

Dikkat edilmesi gereken ilk şey kuaför seçimini doğru yapmaktır. Her zaman gittiğiniz güvenilir bir kuaförünüz yoksa, arkadaşlarınızın önerilerini dikkate alın. Hiç bilmediğiniz bir kuaföre gitmeyi tercih etmeyin. Karar verdiğiniz kuaförle düğün gününden en az bir hafta önce görüşüp randevu almayı unutmayın.

Kuaförünüze nasıl bir saç modeli istediğinizi doğru bir şekilde anlatmak ve kuaförün anladığından emin olmak da çok önemli. Ancak gelin saçı için kafanızda tasarladığınız model, uygulamadan sonra hiç hoşunuza gitmeyebilir. Bu yüzden kuaförün önereceği, size daha çok yakışacak başka bir modele de açık olun.

Düğününüzden bir gün önce kuaförünüze mutlaka bir deneme saçı yaptırın. Aksi takdirde düğün gününün sıkışıklığı içinde, saçınıza uygulanan model size yakışmazsa farklı bir model denemeye zamanınız kalmayabilir.

Perma ya da boya gibi bir değişiklik düşünüyorsanız, bunu asla son güne bırakmayın. Çünkü bu tür değişiklikler saça zamanla oturur. En iyisi bu değişikliği bir hafta öncesinden saçınıza uygulamak olacaktır.

Makyaj için de bir gün önceden bir deneme yaptırmanız işinizi kolaylaştırır. Böylece ten renginize ve yüz tipinize renkleri ve makyaj tarzınızı daha iyi belirlemiş olusunuz. Makyajınızın ve saç modelinizin gelinliğinizin tarzıyla ve sizin kişiliğinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin sade bir düğün yapıyorsanız ya da yalnızca gündüz kıyılacak bir nikahla yetinecekseniz, çok abartılı bir gelin başı ve makyajı hoş durmaz.

Kuaförünüzden kaliteli makyaj malzemeleri kullanmaya özen göstermesini rica edin. Düğünün koşuşturması içinde heyecandan ve terden akmayan malzemeler kullanılması çok önemli.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>