>

SAÇ BAKIMI

Menekşe Yağı ile Saç Bakımı

Saç bakımı konusunda pek çok şey denemiş olabilirsiniz belki; peki hiç menekşe yağını duymuş muydunuz?
 
   
 
 
     

Özellikle saç dökülmelerinde kullanılan en eski metodlardan biri olan menekşe saça eski canlılığını kazandırır. Sadece saç dökülmelerinde değilsaçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz.

Bir çorba kaşığı susam yağını iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürün. Dökülen saçlarınız yeniden canlandıracak bu förmülü haftada 2 defa saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyip yıkayın.

YAPISAL OLARAK ZARAR GÖRMÜŞ VE ÇOK FAZLA HIRPALANMIŞ SAÇLAR İÇİN;

İkinci ve yine çok etkili bir formül ise; 40ml hintyağı ile 20ml tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü ısıtın. Isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat bekletin ve yıkayın. Son durulama suyuna 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin. Bu su ile saçlarınızı durulayın. Badem yağı sirke ile dengelendiği için bitlenmezsiniz merak etmeyin :)

Saçlarınız böylece pırıl pırıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır. Sirke kokusunu ise düşünmeyin 1 litre suda hiçbir şey gibidir. Koksa da bir müddet sonra kokusundan eser kalmaz

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>