>

YAŞAM KOÇU

Sıkıntılı günleri keyifli geçirin...

Her kadının belli bir yaştan sonra kabusu olan menopozda cilt bakımınızı, beslenmenizi ve spor yapmayı ihmal etmeyin.
 
   
 
 
     
Menopoz yaşamın normal bir döngüsüdür. Bundan korkmaya ya da bunu gözünüzde büyütmeye gerek yok. İşte size menopoz döneminde cilt bakımı ve kozmetik tedavileri...

PEELİNG KONUSUNDA DİKKATLİ OLUN:
Menopoz döneminde AHA ya da BHA içeren ürünlerle peeling yapmak isterseniz, öncelikle cilt tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Bu tür ürünler incelen cildinizi tahriş edebilir. Öte yandan ilerleyen yaşlarda cilt üzerinde oluşan ölü deri tabakasına ihtiyacınız olabilir.

PH ORANLARINA DİKKAT

KOLAJENİ ARTIRMAK İÇİN:
Tahriş edici klasik cilt bakımlarına karşı dikkatli olun. Cildi soymadan kollajeni arttıran yumuşak yöntemleri tercih edin. Örneğin bir ışık yöntemi olan foto rejuvenation çok yararlıdır. Bu 'cilt soyucu' bir işlem değildir. Tam tersine, üst deriyi soymadan ve yaralara yol açmadan, kollajen dokunun yeniden düzenlenmesini ve kalınlaşmasını sağlar.

NEMLENDİRME:
Bu dönemde içeriğinde yüzde 15-30 oranında yağ bulunan kremler kullanılabilir. Özellikle hayvansal ya da bitkisel yağlar içeren, mineral veya kollajen benzeri nemlendiriciler kuru ciltleri rahatlatır. Gece kremlerinden de yararlanın. Bu kremlerde vitaminler, yeşil çay, soya, Qenzim-10 veya östrojen maddeleri bulunur.

YUMUŞAK TEMİZLİK:
Cildinizin temizliğine çok dikkat edin. Alkolsüz tonikler kullanın ve sabun çeşitlerinden uzak durmayı tercih edin. Kullandığınız tüm sabun, şampuan gibi temizlik malzemelerinin Ph 5.5 olanlarını tercih edin.

OMEGA-3 KULLANIN

OZON TERAPİ:
Bu tedavi bütün sisteminizi canlandırır. Vücudunuzdaki hormon ve enzim seviyelerinin düzelmesine yardımcı olur. Hiçbir yan etkisi yoktur. Genel olarak anti-aging ve cildi geliştirmek için güvenle kullanılabilir. Menopozdan kesinlikle korkmayın. Çünkü güzel görünmek ve yaşam tarzınızı geliştirmek için hiçbir zaman geç değildir. Bunun için kendinize iyi bir doktor bulun, sporunuzu programlayın, beslenmenize özen gösterin, bol bol su için, Omega-3 ve antioksidanlardan yararlanın.

Papatya

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>