>

YAŞAM KOÇU

Vücut Tipine Göre Bikini Önerileri

Yazın bikini alırken mağazada veya kabinde saatler harcamadan size en uygun mayoyu seçmek için öncelikle vücut tipinize en uygun modellerin hangileri olduğunu bilmelisiniz.
 
   
 
 
     
Mesela göğüsleriniz büyükse straplez modellerden kesinlikle uzak durmalısınız. Ya da basenlerinizdeki fazlalıkların daha da belirgin durmaması için kenarı bağcıklı modellerden kaçınmalısınız.

Elbette ki vücudunuzdaki fazlalıkları gizlemek için yalnızca kapalı modelleri tercih edecek değilsiniz. Ancak hatalarınızı gizleyip olduğundan daha kusursuz görünmek kulağınıza hoş geliyorsa vücut tipinize uygun mayo ve bikini önerilerimize bir göz atın.

Geniş kalçalar ve büyük popolar
Geniş kalçaları saklamanın en temel yolu dikkati göğüslere çekmektir. Çünkü geniş kalçalı kadınların bedenlerinin üst tarafı bedenin alt tarafına oranla hayli küçüktür. Bu durumda;

Geniş kalçaları saklamanın en temel yolu dikkati göğüslere çekmektir. Çünkü geniş kalçalı kadınların bedenlerinin üst tarafı bedenin alt tarafına oranla hayli küçüktür. Bu durumda üçgen bikini üstlerinin altına kenarı geniş bantlı ve kapalı modeller tercih edilmelidir. Bikini altının yüksekliği göbek hizasında olmalıdır. Ne çok düşük belli ne de aşırı oyuntulu yüksek kesimler tercih edilmeli. Koyu renk kişiyi olduğundan daha zayıf gösterdiğinden bikininin üstü açık renk alt kısmı ise koyu renk ve desensiz olmalıdır. Açık renk, göğüsleri büyük gösterip basenlerinizle orantılarken, koyu renk bikini altı da basenlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Basenleriniz çok fazlaysa etekli bikinileri tercih edebilirsiniz. Bu sayede basenlerinizi saklarsınız.

Sarkık, düşük ya da iri göbekler
Göbekli kadınlar bikini altalarında da üstlerinde de mümkün oluğunca kapalı modelleri tercih etmelidirler. Midenin çok fazla açığa çıkmaması için;

Göbekli kadınlar bikini altalarında da üstlerinde de mümkün oluğunca kapalı modelleri tercih etmelidirler. Midenin çok fazla açığa çıkmaması için üçgen bikinilerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Aksi halde kat kat olan göbekleri çok daha göze çarpar. Bikini altı konusunda da yine üstte olduğu gibi mümkün olduğunca kapalı bir model tercih edilmelidir. Özellikle şortlu modellerin yüksek belli kesimleri göbekli kadınlar için idealdir. Bikininin kenarı, ipli ya da çok ince olmamalıdır. Mayo ya da bikinide, düz renkler tercih edilmelidir. Aksi halde göbekteki fazlalık desenlerin daha geniş görünmesine neden olabilir. Bikini altının beli yüksek olduğundan denize girip çıktıktan sonra bikininizi biraz kıvırıp güneşlenmeyi deneyin.

İri göğüslü kadınlar
İri göğüslü kadınların kesinlikle üçgen bikinilerden kaçınması gerekir. Bu tür bikiniler iri olan göğüsleri hem olduğundan daha büyük hem de sarkık gösterir. Ayrıca;

İri göğüslü kadınların kesinlikle üçgen bikinilerden kaçınması gerekir. Bu tür bikiniler iri olan göğüsleri hem olduğundan daha büyük hem de sarkık gösterir. Ayrıca üstten, alttan ya da yanlardan taşmalara sebep olabilir. Bikini üstlerinin altlara göre daha koyu renklerde olması, göğüsleri biraz daha küçük gösterir. Aslında bu bir göz yanılsamasıdır ancak hoş bir sonuç yaratır. İri göğüslerde ister omuzdan askılı ister boyundan bağlamalı olsun balenli modeller tercih edilmelidir. Bikinin üstü mümkün olduğunca kapalı olursa göğüsleri daha iyi toparlar. Genellikle sütyeninizin üstüne yakın tarzda bir bikini üstü tercih edin. Ayrıca büyük desenli bikinilerinden kaçının. Tericihiniz illa da üçgen bikinilerden yana ise, o halde en azından altı balenli üçgen bikinileri kullanın. Göğüs arası mümkün olduğunca kapalı olursa göğüsler daha fazla toparlanır. Bir de tabii dikkatleri göğsünüze çekecek, simli, pullu, taşlı ya da kendinden parıltılı kumaşlardan uzak durun.

Küçük göğüslü kadınlar
Küçük göğüslü kadınlar, göğüslerinin ufaklığından yakınsalar da aslında onlar en şanslı kesimi teşkil ediyor. Çünkü hemen hemen hangi modeli beğenirlerse giyebilirler;

Küçük göğüslü kadınlar, göğüslerinin ufaklığından yakınsalar da aslında onlar en şanslı kesimi teşkil ediyor. Çünkü hemen hemen hangi modeli beğenirlerse giyebilirler. Son yıllarda yeniden çok moda olan boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahatlıkla giyebilirler. Geometrik desenler ya da çiçek desenleri de küçük göğüslü kadınlar için idealdir. Ancak göğüsleriniz normalden bir hayli küçükse, balenli ve süngerli modelleri tercih etmelisiniz. Göğüsleri olduğundan bir kaç beden büyük gösteren süngerli ve destekli modellere göz atın. Starplez bikini üstleri de küçük göğüslü kadınlarda çok hoş duruyor. İyisi mi, sadece ufak göğüslülerin rahatlıkla giyebileceği straplez modelleri giyebiliyor olmanın keyfini çıkarın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>