>

ANNE - ÇOCUK

Anneler için

Bu kitapta margarin gibi sağlıksız yağları içeren tarifler, yapması zor, pratik olmayan uygulamalar veya kızartmalar
YOK
 
   
 
 
     
Bu kitapta

-Margarin gibi sağlıksız yağları içeren tarifler
-Aşırı tuzlu, şekerli yemekler
-Birbirine uyumsuz kombinasyonlar
-Şarküteri
-Ketçap, mayonez
-Faydasız bilumum soslar, eklentiler
-Ağır, karman çorman bulamaçlar
-Yapması zor, pratik olmayan uygulamalar
-Kızartmalar
YOK

Bunun yerine çocukların tüketmesi gereken tüm besinleri içeren, yağı, şekeri, tuzu kontrollü, sağlıklı pişirme yöntemleri ile hazırlanmis bol sutlu, bol sebzeli, sade yemekler VAR.“Çocuklar yemek yemiyor, onlar yemek seçiyor, tabak görünce kaçıyor. Annelerde ellerinde kaşık kovalıyor. Yemek yemeyen çocuğun karşısında kedi gibi miyavlayan yada aslan gibi kükreyen anneler kara kara düşünüyor: Bugün ne yapsam? Neyapsam da sevdirsem?...”

2-3 yaş çocuklarının yemek yememe ve yemek seçme gibi sıkıntılar yaşamaları ve onları besleyenlere zor anlar yaşatmaları nedeni ile 3.5 yaşında bir çocuk annesi olarak böyle bir kitap hazırlamaya karar verdim.

Dokuz başlık altında yazdığım metinlerde bu konulara ağırlık verip, çocukların kendilerine yeni olan yemeklere nasıl daha çabuk adapte olabilecekleri konusunda ipuçları vermeye çalıştım. Tarifleri hazırlarkende çocuklar için hem lezzetli hem besleyici olmalarına özen gösterdim. Lezzetli olmalıydi ki yesinler, besleyici olmalıydı ki büyüsünler...

Ülkemizde çocukların kitap okuma alışkanlığını çok geç edinmeleri sebebiyle kitabımın içerisine çocukların dikkatini çekeceğini tahmin ettiğim illustrasyonlar ekledim. Böylece anneler tarifleri okurken, çocukların da resimlere bakarak bir kitabı ellerinde tutma ve sayfalarını karıştırma alışkanlığını edinebileceklerini düşündüm. Kısaca hedef kitlem hem anneler hem çocukları oldu.

Amacım çocuklarına yemek yaparken seçim sıkıntıları yaşayan annelere ve hatta babalara ulaşabilmek. Onların hayatlarını kolaylaştırabilir, çocukların yemeklerini severek yemelerine ufacık da olsa katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana.


Kitaptan bazı başlıklar

*Yer mi Sever mi?
*Kola
*Küçük Beden Büyük Beyin
*Uğraşma Anne
*Pütürlü Olmaz Yeşil Olmaz
*Hoplama Zıplama Atıştırma
*Düdük Makarna
*Dikkat
*Öneriler

10 kategori altında toplanmış 109 adet tarif
*Çorbalar *Sebzeler *Makarnalar *Pilavlar *Tavuklar *Etler *Balıklar *Börekler *Yumurtalar *Tatlılar


Kitabın içeriği Çocuk Eğitimi Uzmanı ve Beslenme Uzmanı tarafından incelenmiştir.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>