>

ANNE - ÇOCUK

Bebek Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek kıyafeti alırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları…
 
   
 
 
     

Eğer, bunlara dikkat ederseniz, bebeğinizin can sıkıcı problemler yaşamasını da engellemiş olursunuz.

Yenidoğan bebeklerin cildi o kadar hassastır ki üzerine giydirdiğiniz giysiden çok çabuk etkilenebilirler. Bu nedenle ona kıyafet seçerken güvende ve rahat olması için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar uygulamanız gerekir.

DÜĞMELER VE FİYONKLAR

Bebeğinize kıyafet alırken kendinize alıyormuşsunuz gibi düşünmemelisiniz. Örneğin düğme yada fiyonk gibi ayrıntılar çok şık dursalarda bunları alırken kontrol etmeli, çabuk çıkıp, kopmadıklarını bakmalısınız. Aksi halde bebeğiniz bu düğmelerden ya da fiyonklardan birini yutma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir.

MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİNDE KIYAFET SEÇİMİ

Bebeğiniz daha doğmadan alışveriş yapmaya başladıysanız önceden kıyafet almanın yanlışlığına düşebilirsiniz. Bebeğinizin doğacak ayı iyi tespit etmelisiniz ki o mevsime göre kıyafetler seçmelisiniz.

YENİ DOĞAN BEBEĞİNİZ İÇİN İHTİYACINIZ OLAN GİYSİLER


4-6 adet body, bunlardan 1 ve 2 tanesi yenidoğan bebekler için; diğerleri 0-3 ay olarak seçilebilir. Göbek bağı düşene kadar body yerine 1 ile 2 adet t-shirt de bulunabilir. 4-6 adet pijama ya da tulum alınır. Kış aylarında ayak kısımları kapalı olabilirler. Ancak yaz ayları için ayak kısımları kapalı olmamalı ya da kolay açılabilmelidir.

Kış aylarında 2 ve 3 adet uyku tulumu 1 ya da 2 adet battaniye 2 ve 3 adet sweat t-shirt bulundurmak iyi olur. Dışarıda giydirmek için kar tulumları, bere,eldivenler olmalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>