>

ANNE - ÇOCUK

Gebelik Umudu Azalmasın!

Organon, Tüp Bebek IVF (In Vitro Fertilizasyon) tedavisinde Enjeksiyon Kalemi ile yeni bir dönem başlatıyor. Ayrıntılar için tıklayın!
 
   
 
 
     
Organon’un Enjeksiyon Kalemi’ni tanıtmak amacıyla düzenlediği basın toplantısında Hülya Avşarın'da katılımıyla Gebelikte kolaylık sağlayacak yeni ürününü tanıttı.

Gebelik umudu azalmasın görülen doz ile verilen doz aynı olsun*

Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen anne adayları artık yumurta gelişimini sağlamak için yapılması gereken iğneleri kendi kendilerine yapabilecekler.

Organon, Tüp Bebek (IVF) tedavisinde yeni bir adım olan Enjeksiyon Kalemi ile tüp bebek sahibi olmak isteyen anne adaylarına daha kolay, daha hesaplı ve daha verimli bir seçenek sunuyor.

Avrupa İlaç Geliştirme Grubu (EMEA) tarafından da onaylı Enjeksiyon Kalemi, kısırlık tedavisinde uygulanan en gelişmiş yöntem.

Kısırlık tedavisinde yumurta gelişimini sağlamak amacıyla rekombinant FSH (Follikül Stimulan Hormon) içeren, kullanıma hazır kartuşu ile birlikte kullanılan ve hastanın kendi kendine uygulayabildiği Enjeksiyon kalemi, hastaların enjeksiyon yaptırmak için kliniğe gitme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Yeni yöntem, hasta uyumunu arttırmak yanı sıra doktorlara doz ayarlama konusunda da esneklik sağlıyor.

Tüp Bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen kadınların, yumurta gelişimini sağlamak amacıyla 10-20 gün süresince her gün enjeksiyon yaptırmaları gerekiyor.

Birkaç yıl öncesine kadar yapılan ilaçların saf olmaması nedeniyle ilacın define (kasa) yapılması gerekmekteydi. Bu durum beraberinde uzman kişinin ilacı uygulaması zorunluluğunu getirmekteydi. Gelişen teknoloji ile ilaçların daha saf hale getirilmesi, deri altına yapılmasını mümkün kılmıştı. Kısırlık tedavisinde gelinen son nokta ise Organon tarafından tıbbın hizmetine sunulan Enjeksiyon Kalemi oldu.

Bu yöntem diğer yöntemlere göre doz kaybı riskini de sıfırlıyor. Diğer sistemlerde toz halinde bulunan ilaç çözücü sıvı ile karıştırılarak enjöktere çekiliyor. Hazırlanan ilaç daha sonra hastaya veriliyor. Enjeksiyon Kalemi’nde kullanılan hazır kartuşlar, diğer sistemlerde doz kaybına sebep olabilecek karıştırma işlemi olmadığı için hastaya verilen doz ile verilmesi gereken dozun aynı olması sağlanıyor.

Enjeksiyon Kalemi IVF tedavisi gören kadın tarafından doktorun uygun göreceği dozlarda ilacı kendi kendine uygulamasına olanak sunuyor. Anne adayı, 300IU ve 600IU’luk kısırlık tedavisinde kullanılan rekombinant FSH (Follikül Stimulan Hormon) içeren hazır kartuşları, Enjeksiyon Kalemi ile evinde, işyerinde veya tatilde dilediği mekanda her yerde rahatlıkla uygulayabiliyor. Enjeksiyon Kalemi, mikro enjeksiyon hacmi ve küçük iğne ölçüsü ile anne adayının ağrıyı minimal düzeyde hissettiriyor. Kullanılan ilaç yumurtalıklarda küçük kesecikler halinde yumurtaların gelişmesini sağlıyor.

Organon’un Enjeksiyon Kalemi’ni tanıtmak amacıyla düzenlediği basın toplantısında Organon İlaçları A.ş. Medikal Direktörü Dr. Alp ARACI, Organon’un 1999 yılında “kullanıma hazır” kısırlık ilacını tıbbın hizmetine sunduğunu ve bu sayede kısırlık tedavisinde aşama kaydedildiğini belirtti.

“Bu konu üzerindeki çalışmalarına hızla devam eden Organon, şimdi de esnek doz ayarlı ve hastanın kendi kendine uygulayabileceği kısırlık ilacı ve Enjeksiyon Kalemi’ni tıbbın hizmetine sunuyor. Enjeksiyon Kalemi sayesinde çok kullanımlık kartuşu hasta kendi kendine uygulayabiliyor” dedi.

Aracı, Organon’un hem hastalar hem doktorlar hem de hemşireler için “kişiye özel”, hasta uyumu yüksek ve daha üstün tedavi seçenekleri geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi..

* Referans: Voortman G et al. Human Reprot. 1999, 7: 1698 / 1702

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>