>

ANNE - ÇOCUK

Geleceğin ressamları buluşuyor!

Çocuklar konu bakımından serbest bırakıldıkları yarışmaya istedikleri kadar resimle katılabilecek. Minik ressamlar, her türlü resim ve boya malzemesini kullanarak isterlerse ...
 
   
 
 
     
Geleceğin ressamları buluşuyor!

Türkiye çapında düzenlenen Pınar Kido Resim Yarışması’nı kazanan 50 küçük yetenek, "Mehmet Güleryüz ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği" ekibi tarafından İstanbul'da düzenlenecek 1. Sanat Haftası Resim Atölyesi çalışmalarına katılmaya hak kazanıyor


Yarışmaya nasıl katılacaksınız?

Çocuklar konu bakımından serbest bırakıldıkları yarışmaya istedikleri kadar resimle katılabilecek. Minik ressamlar, her türlü resim ve boya malzemesini kullanarak isterlerse büyümeyi, isterlerse geleceği isterlerse de hayallerini resmedecekler.

35 cm x 25 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılmış diledikleri kadar resimle "Pınar Kido Resim Yarışmasına" katılabilecekler. Yarışmaya katılan çocukların, resimlerini en geç 05 Mayıs 2006 tarihine kadar, “Yaşar Gıda Grubu (Pınar), PK 904 35214 İzmir” adresine göndermeleri gerekiyor. Okullardan veya bireysel olarak gönderilen resimlerin ön elemesinin, konusunda uzman beş kişilik bir seçici kurul tarafından Mayıs 2006’da; final elemesinin de yine Mayıs ayı içinde uzman pedagog ressam ve eleştirmenler tarafından yapılması planlanıyor.

“Pınar Kido Resim Yarışmasının” sonuçları, 29 Mayıs 2006 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde yayınlanmaya başlayacak.

Pınar’dan çocuklara İstanbul’da “Sanat Haftası”

Ön eleme ve final elemeleri sonucunda, tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesiyle Türkiye çapında her bölgeden 7’şer, nüfusu en kalabalık olan Marmara Bölgesi’nden 8 kişi olmak üzere toplam 50 asil ve 50 yedek öğrenci seçilecek. Seçilen öğrenciler, ödül olarak İstanbul’da 24-28 Haziran tarihleri arasında 5 gün boyunca Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği himayesinde, Başkan Ressam Mehmet Güleryüz ve ekibi yönetiminde, profesyonel malzemelerle resim atölyesi çalışmalarına katılmaya hak kazanacak. Bu atölye çalışması sonucunda çocuklara UPSD logolu birer sertifika verilecek.

Kazanan 50 minik ressama atölye çalışmasının başlangıcında profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecek. Yarışmayı kazanan Türkiye’nin dört bir köşesinden 50 çocuk, İstanbul’a yanlarında bir refakatçi ile gelecek. 5 gün boyunca Pınar tarafından ağırlanacak olan çocuklar ve refakatçileri, sabah saatlerinde katılacakları atölye çalışmalarının devamında, İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal mekanlarına düzenlenecek gezilere katılma imkanına da sahip olacak. Kazanan öğrencilerin ve refakatçilerinin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Yaşar Gıda Grubu tarafından karşılanacak.

Kazanan öğrencilerin, atölye çalışmalarına katılıp katılmayacaklarını 09 Haziran 2006 tarihine kadar (212) 270 52 32 numaralı telefondan Global Tanıtım Halkla İlişkiler Pınar Kido Resim Yarışması sekretaryasına bildirmeleri gerekiyor. Bu tarihe kadar kazanan öğrencilerin katılımlarına dair herhangi bir bildirim yapılmazsa; atölye çalışmalarına o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci katılmaya hak kazanacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>