>

KÜLTÜR-SANAT

Tuluhan Tekelioğlu’ndan Bir Cesaret Kitabı: YAPABİLİRSİN

Tuluhan Tekelioğlu, cesaretin bulaşıcı olduğunu vurgulayan güçlü bir umut kitabıyla karşımızda.
 
   
 
 
     

Yapabilirsin, kaderin değiştirilebilir olduğuna inanan, dayatılan her şeyden ve korkulardan özgürleşmiş, kendiyle ve dünyayla barışık dokuz kadının hikâyesi.

Tekelioğlu’nun aynı adlı belgesel filmi, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin 20. yıl özel ödülünü kazanmıştı.
KaraKarga Yayınları’ndan çıkan kitap, geleneksel rollerden sıyrılan kadının kendisine dayatılanı değil, kendi seçtiği hayatı yaşadığında değişimin ta kendisi olduğunu vurguluyor. “Yeter ki içindeki gücü fark et. Bu gücü fark ettiğinde enginlere sığmıyor, taşıyorsun” diyor.

Yapabilirsin’in verdiği cesaret, kelebek etkisiyle yayılıyor.


--
Bu kitapta, “hayallerinden yapılmış bir hayatı” yaşayan kadınları bulacaksınız. Onların cesaretle yoğurulmuş hayatlarından, zihninize akacak motivasyon mineralleri size iyi gelecek. Kitabın yazarı da hayatın zorluklarını azim, zeka ve estetikle aşan bir kadın. Okudukça göreceksiniz ki, hak edilmiş bir başarının cinsiyeti yoktur!
Mümin Sekman (Yazar)

Bazı filmlerin, bazı kitapların bizi değiştirdiğini biliriz. Karşımıza ilk önce belgesel olarak çıkan Yapabilirsin, işte böyleydi. Film bittiğinde 42 dakika önceki kişi olmadığımı hissetmiştim. Kadınların cesaret dolu enerjisini aktardığı değişim duygusu öyle güçlüydü ki, “Bunu mutlaka bizim oğlanlar da izlemeli” dedim içimden. Ve zaman yitirmeden ikinci kez, bir de oğullarımla izledim. Kitabı okuduktan sonra, aynı duyguyu daha yoğun yaşıyorsunuz. Yapabilirsin, değişim isteğini tetikliyor...
Çiğdem Toker (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı)

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>