>

ANNE - ÇOCUK

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Kısa süre önce anne oldum ve hamileliğim boyunca dolgun olan saçlarım dökülmeye başladı. Ne yapabilirim? Sorusunun cevabı…
 
   
 
 
     

Eğer daha yeni anne olduysanız ve saçlarınız dökülüyorsa sakın paniklemeyin. Lohusalıkta saç dökülmesi gayet doğaldır ve dökülen saçların yerine yeni saçlar uzar. Hamile olmayan kadınların günde ortalama 50-80 saç teli dökülür. Hamilelikte ise vücut değişik hormonlar üretir ve bazılarını da hiç üretmez. Örneğin tırnaklarınız daha çabuk uzar ve saçlarınız dökülmez. Doğum yaptıktan sonra 9 ay boyunca dökülmeyen saçların hepsi dökülür. Yani aslında dökülen miktarda bir değişiklik olmaz.

Saç dökülmesi doğumdan iki ay sonra başlar ve iki ay kadar devam eder. Bunu önlemek için herhangi bir kür yoktur. Yapabileceğpiniz tek şey yeni uzayacak saçların sağlıklı olmasını sağlamak. Bunun için saç derisine bakım yağları ile masaj yapabilirsiniz. Eğer problem iki aydan daha fazla sürerse doktorunuza başvurun ve ondan saç dökülmesini önleyecek size uygun bir kür tavsiye etmesini isteyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>