>

AŞK - CİNSELLİK

Aşk Bulmacası

Bedeniniz titriyor, kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi hızlı hızlı atıyor. Peki, ama neden?
 
   
 
 
     

Bedeniniz titriyor, kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi hızlı hızlı atıyor. O an karşınızdakinden başkasını düşünmüyor, ondan başka kimse istemiyorsunuz... Peki, ama neden?

Aşkın yıldırımı kimseyi tesadüfen çarpmıyor. Burada iki kişinin arasındaki elektrik son derece belirleyici bir rol oynuyor. Birilerini etkilemek için gerekli en önemli faktör, beynin tamamen boş olması, yani tatil havasında olmak. Bir sınava hazırlanırken, yeni girdiğiniz işin stresi altındayken ya da kafanızı meşgul eden herhangi bir şeyden şikâyet ederken aşktan etkilenmeniz çok da olası değil...

Tersi durumlarda, mesela partnerinizden artık memnun olmadığınız zamanlarda ya da gayet keyifli bir günde işinizin yolunu tutuğunuzda, yıldırım çarpmışa dönebilirsiniz... Çünkü aslında böylesi bir ruh halinde, siz farkında olmasanız da vücut kimyanız yıldırımı üzerine çekmeyi başarıyor. Geriye sadece aynı ruh halindeki karşı cinsi kendine çekmek kalıyor. Bu çekim gücünün ağına kimleri düşüreceğinizi önceden kestirmeniz pek de mümkün değil. İşte tam bu noktada hormonların valsı başlıyor... Uzmanlar bu durumun, sonsuz mutluluk ile sıkıntının bir arada yaşandığı bir ruh hali olarak tasvir ediyor. Endorfm ve oktosin hormonlarının hızla salgılandığı görülüyor. Salgılanan bu hormonlar, aşkın harekete geçmesini ve karşı cinse bağlanmayı hareketlendiriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>