>

AŞK - CİNSELLİK

'Aşk' zıtlıklarla daha yoğun

Erkek ve kadın... İki zıt kutup... Ne birlikte yapabilir ne de ayrı... Aşkınızı ölümsüz kılmak istiyorsanız, tavsiyelerimize kulak verin!..
 
   
 
 
     
Kadın ve erkek, birbirlerine duydukları sevgi ve saygıyı besleyerek aralarındaki farklılıkları canlı tuttukları sürece aşk sürer. İki cins birbirlerine fazla benzemeye başladığında çekiciliklerini ve bağlantılarını yitirirler. Kişinin kendisine tıpatıp benzeyen biriyle birlikte olması son derece sıkıcıdır.İç dünyalardaki iletişim.Aşkın sürmesi için farklar korunmalı ama iç dünyalar arasındaki iletişim hiç bir zaman yıkılmamalıdır. Bir ilişkinin başlangıcında duyulan tutkulu duygular, kendi içimizdeki bazı özellik ve duyguları karşımızdaki kişide de bulabildiğimize işaret eder. Ancak bu özelliklerimiz çoğu zaman bilinçaltına ittiğimiz özelliklerdir.

Sıcak, alıcı, kırılgan, duyarlı, fedakar, şefkatli kadınlara aşık olan erkekler çoğu zaman saldırgan, soğuk, mantıklı, başarılı, sert ve kararlı yapıya sahiptirler. Benliklerinin bu erkeksi yanını karşılarındaki kadının dişi nitelikleriyle dengelemek arzusundadırlar. Aşk bir çok ikilemi barındırır içinde.

Benzeme potansiyeli

Karşı cinse farklılıkları nedeniyle yaklaşırız. İçimizde taşıdığımız onlara benzeme potansiyeli nedeniyle onlarla anlaşabilir, iletişim kurabiliriz. Arada bazı farklılıklar olmadan buluşmak olanaksızken aradaki benzerliklerin olmaması durumunda da bütünleşmek mümkün değildir. Kadın ve erkek birbirlerini çekici buldukları zaman aralarında da bir gerginlik başlamış olur. İki bağımsız varlık, bütünleşmeye çalışmaktadır. Birlikte zaman geçirerek, iletişim kurarak, paylaşarak, dokunarak bu gerginliğin yerini mutluluk ve özgürlük alır.

Dertleri paylaşın

Kadınla erkeğin arasındaki en önemli çekişme ve üzüntü konusu iletişimdir. Her iki cinsin konuşma ve dinleme nedenleri farklıdır. Erkekler, sorunlarını çözmek amacıyla bilgi toplamak için dinlerler. Kadınlar ise paylaşmak ya da karşısındaki kişiyle ilişki kurmak için dinlerler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>