>

AŞK - CİNSELLİK

Aşkın Avantajları

Yaş grublarına göre aşkın avantajları ve daha fazlası...
 
   
 
 
     

ORTA YAŞ

Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler. Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar. Onların istediği şey, kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır. Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler.

YAŞLI ERKEKLE AŞKIN DEZAVANTAJLARI

Yaşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor. Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor, gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor. Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına, tarafların mutsuz olmalarına ve birbirlerine yabancılaşmalarına, yani ayrı hayatlar yaşamaya başlamalarına neden olabiliyor.

GENÇ ERKEKLE AŞKIN AVANTAJLARI

Bu tip bir ilişkide orta yaşlı erkekle genç kadın ilişkisinin aynısı söz konusu, ancak bu kez roller değişik. Orta yaşlı kadın kendi yaş grubundan erkeklerle kurduğu aşk ilişkilerinde aradığını bulamamış ve hayal kırıklığına uğramıştır. Bu yüzden de genç, yakışıklı ve en önemlisi hayat dolu bir erkekle yepyeni bir enerji kazanmak, taze ve dinamik bir aşk yaşamak ister, erkekse genç kadınlarla yaşadığı olgunlaşmamış, acemilik kokan tecrübelerden sıkılarak ne istediğini bilen bir kadınla daha oturmuş ve seviyeli bir ilişki beklentisindedir. Sonuçta iki taraf da aradıklarını birbirlerinde bulurlar.

GENÇ ERKEKLE AŞKIN DEZAVANTAJLARI

Kadının erkekten daha erken çökecek ve yorulacak olması bir yana bu ilişkinin en zor tarafı, çevreye karşı verilen mücadelenin birliktelikte yarattığı sıkıntılar ve yıpranmalardır. Sonuçta sadece kadın değil erkek de kendi çevresinden tepki alır ve ikisi de aldıkları tepkilerin ruhsal sonuçlarını birbirlerine yansıtabilirler. Eğer içinde bulundukları çevre ilişkilerini kaldırabilecek kadar modern bir çevreyse o zaman sorun ancak ileri yaşlarda yaşama aynı oranda ayak uyduramama olabiliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>