>

AŞK - CİNSELLİK

Birlikte Yaşamanın Artı ve Eksileri

Evlenmeden önce beraber yaşamak pek de akıllıca olmayabilir.
 
   
 
 
     

Çoğu araştırmalarda ve yaşanmışlarda çiftlerin evlenmeden önce birlikte yaşaması hüsranla sonuçlanmıştır. Tabi yaşanan ilişki boyutuna, sevgi, saygı ve paylaşıma bağlı olarak değişir fakat çoğu yaşanan ilişki bu yönde.

Evlenmeden önce beraber yaşamak pek de akıllıca olmayabilir.

DAHA YÜKSEK BOŞANMA ORANI

Belki de en yaygın ve geçerli görünen savın aksine evlilikten önce beraber yaşamak ayrılık oranını artırıyor. Araştırmalar gösteriyor ki evlenmeden önce beraber yaşamış çiftlerde boşanma oranı diğerlerine oranla daha yüksek oluyor.

DAHA DÜŞÜK YAŞAM KALİTESİ

Beraber yaşamaya döndüğümüzde beraber yaşayan çiftlerin hayat kalitesinin evli çifteler oranla daha düşük olduğunu görüyoruz. Araştımacılar beraber yaşayan çiftlerin daha fazla mutsuzluk, daha düşük cinsel açıklık ve cinsel tatmin ve daha zayıf aile ilişkileri bildirdiklerini söylüyor. Yıllık depresyon oranları 3 kere daha yüksek ve beraber yaşayan kadınlar evli kadınlara göre daha fazla fiziksel ve cinsel istismardan muzdaripler.

BERABER YAŞAMA MUTLAKA EVLİLİKLE SONUÇLANMIYOR

Beş yada yedi yıldan sonra, beraber yaşayan çiftlerin yüzde 21’i hala beraber yaşamaya devam ediyorlar. Erkeklerin evliliğe karşı çekingen davranmalarının en çok sözü edilen nedenleri arasında beraber bir kadınla yaşayabildikleri ve bütün avantajlarından yararlandıkları geliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>