>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsel Güç = Isırganotu

Ciltle temas ettiğinde uzun süre kaşındırdığı için pek sevilmeyen ısırganotu, aslında gizli bir ecza deposu.
 
   
 
 
     

DOĞAL ANTİROMATİZMAL

Isırgan yaprakları ve köklerinin; kan temizleyici, idrar söktürücü ve iştah açıcı olarak kullanıldığı belirtiliyor. Romatizma ağrılarını gidermek için, taze ısırganotunun ağrıyan yerlere sürülmesi de tavsiye ediliyor. Çok eski zamanlardan beri insanlar, ısırganotunu antiromaüzmal olarak kullanıyorlar. Vikingler, fırtına sırasında eve yıldırım isabet etmemesi için, Fırtına Tanrısı'na adak olarak ısırganotlarını ateşe atarlarmış.

CİNSEL GÜCÜ ARTIRIYOR

Isırgan otu cinsel güce de katkıda bulunuyor. Isırgandan kuvvet macunu yapmak çok kolay. Isırgan tohumu havanda dövülüp bal ile karıştınlınca macun oluyor. Bu macundan günde 2-3 çay kaşığı alabilirsiniz.

NASIL YARARLANABİLİRSİNİZ?

EL VE AYAK BANYOSU:


İki avuç dolusu yıkanmış kök, sap ve yaprağı 5 litre soğuk suya ekleyerek 10 -12 saat bekletin ve sonra kaynama derecesine katar ısılın. Bu banyo suyunu yeniden ısıtarak 2 - 3 kez daha kullanabilirsiniz.

SAÇ BANYOSU:


4 - 5 avuç taze veya kurutulmuş yaprağı 5 litre kaynar suya atın ve ağır ateşte kaynama derecesine kadar ısıtın. Isırganı 5 dakika demledikten sonra süzün. Kök kullanırsanız; 2 avuç dolusu ince kıyılmış kökü, 10-12 saat soğuk suda bekletin. Sonra kaynama derecesine kadar ısıtın ve demlenmesi için 10 dakika beklettikten sonra süzün. Bu durumda saçlarınızı yıkamak için sodalı sabun kullanmanız gerekiyor.

ÖZEL LOSYON:


Romatizmalara karşı 3 avuç ısırgan otu yaprağı, iki avuç kırlangıçotu yaprağı ve çiçeklerini 2 lahana yaprağıyla birlikte kıyın. 2 litre yağmur suyu içinde 48 saat bıraktıktan sonra süzerek ağrılı yerlere uygulayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>