>

GÜZELLİK

Etkileyici Bakışlar İçin

Gözler flört etmenin en büyük aynasıdır. Peki etkileyici gözlere sahip olmak istemez misiniz? İşte püf noktaları…
 
   
 
 
     

Gözler ruhun aynasıdır. Bakışlarınızdaki anlamı iyi bir makyajla daha fazla belirginleştirebilirsiniz. Bakışlarınız kişiliğiniz ve duygularınız hakkında bilgi verir. Gözleriniz mutluluğunuz kadar, üzüntülerinizi, melankolik hallerinizi ele verir. Ufak bir göz kırpma özel bir anlaşma veya muzipliği anlatır. Filmlerde görüldüğü gibi siyah ve uzun kirpikler çoğu erkeğin ilgisini çeker. Gözler aynı zamanda, flört etmenin en büyük aracıdır. İyi bir makyaj ise, kıyafetle mutlaka uyumlu olmalıdır.

Kullanacağınız maskara, eyeliner, gölge, bazen gözlerinizin altındaki halkaları kapatacak pudra veya hafif bir fondöten daha dikkat çekici görünmenizi sağlayabilir. Artistik göz farları Göz kapağınızı renklendirmek için renkli ve bol seçenek sunan göz farlarını tercih edebilirsiniz. Farklı bir gölgelendirme yapmak için farlarınızı gözden geçirin. Renkleri karıştırarak özel bir seçenek elde edebilirsiniz. Sonra uygun bir pudra veya parlatıcılar ile göz çevrenizisüsleyebilirsiniz. Bildiğimiz göz gölgelendirme pudraları küçük bir fırça yardımıyla kolayca uygulanabilir. Bakışınıza derinlik kazandırmak için 2 far karıştırılarak uygulayabilir veya krem pudrayla gölgelendirilmiş göz kapağına bir far uygulanabilir. Krem gölgelendirme ürünlerini bulmak zor olabilir. Ufak tüpte bulunan krem gölgelendirme ürünleri göz makyajınızı güçlendirir. Göz kapağınızın üzerini de göz makyajınızdan daha hafif bir tonda yapabilirsiniz. Eğer isterseniz aynı tondaki makyajınızı kaş ile alnınıza da uygulayabilirsiniz. Renklerden çok emin değil seniz, Hollywood yıldızlarının makjajı size yol gösterebilir. İlk zamanlar zorlansanız da alışacaksınız. İlk etapta hafif bir güneş yanığı veya parıltılı saydam renklerini tercih edebilirsiniz.

MASKARA

Maskara seçimi oldukça zor. Her geçen gün daha özellikli maskaralar sayesinde iddialı bakışlara sahip olabilirsiniz. Her maskaranın kendine has özelliği vardır. Zayıf kirpikleri daha koyu göstermek için en koyu siyah, su geçirmez ve kıvıran ürünü tercih etmelisiniz. Eğer korkutucu metal kıvrıklığındaki kirpiklerden hoşlanmıyorsanız, kipriklerinizi daha kıvrık gösteren ürünlerden uzak durabilirsiniz. maskaranızı giysinize göre siyah, kahverengi, parliment mavisi gibi renkler seçebilirsiniz. Bunun gibi bir çok maskara tiplerini ekleyerek bakışınızı değiştirebilirsiniz. Genellikle iki kat maskara sürmek farkedilirlik katabilir. İlk maskaranız kuruduktan sonra ikinci maskarayı sürün. Eğer maskaranız kazara göz kapağınıza veya altına değdiyse, ufak bir q-tip (silme çubuğu) kullanabilirsiniz. Bu durum far gölgenizi etkilediyse biraz tazelemenizi gerektirebilir.

EYELINER

Gözlerde gerçek bir netlik için ince bir siyah, kahverengi, erik, haki, mavi reknlerinde eyeliner uygulanabilir. Göz kalemi, eye liner veya likit liner uygulamak için, biraz daha koyu bir şekilde gözünüzün kenarına çıkmanız mümkün. Eyeliner kullanmaya özen gösterin. Dramatik bir bakış için kalın ve koyu renk eyeliner kullanılabilir. Güç algılanan sade bir kullanım için, daha ince bir uygulama yapılabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>