>

AŞK - CİNSELLİK

Ömür Boyu Süren Aşklar

Aşk kimilerine göre yaşamın vazgeçilmez bir parçası, kimilerine göre ise üzüntü…
 
   
 
 
     

PEMBE DÖNEM BİTİYOR

Onu her gördüğünüzde kalbiniz küt küt atıyor. Aşk hep böyle başlar. Ama maalesef bu pembe dönem, sonsuza dek sürmez.

İşte aşkın aşaması: Kaynaşma devresi: Bu aşama en fazla 1 yıl sürer. Aşıklar zamanlarının çoğunu birlikte geçirir, hatta bunu yapamadıklarında neredeyse fiziksel bir acı çekerler. Buradaki tehlike sevgililerin hayatla ilgili her şeyi toz pembe görmeleridir. Aşık bir kişi kendini, istek ve ihtiyaçlarını hep ikinci planda tutar.

Çekicilik bitmeye başlar: Bir süre sonra, aşık kişinin gözünde sevilen kişi yavaş yavaş çekiciliğini yitirmeye başlar. Sevdiğiniz kişinin çoraplarını çıkartıp bir köşeye fırlatması veya banyoyu çok uzun süre meşgul etmesi gibi davranışlar, artık sinirinize dokunmaya başlar.

Geleceği belirleme: Beraberliğin 4. yılında kişi kendi isteklerini yine ön planda tutmaya başlar. Arkadaşlarla zaman geçirmek istenir. Uzmanlar, sevdiğiniz kişi ve ilişkinizden kopmama konusunda dikkat etmeniz gerektiğine dair de uyarıyor.

İşbirliği zamanı: Bu dönemde, her iki taraf da kendisini ilişkide daha güvenli hissetmeye başlar. Gelecek, evlilik ve çocuklarla ilgili planlar yapılır. Bu aşama çok uzun, yani evliliğin 19. hatta 23. yılına kadar sürebilir.

İkinci uyum dönemi: 23 yıllık bir beraberliğin ardından, kökten değişikliklerin yapılması gereken dönem başlar.

Yenilenme aşaması: 30 yıllık beraberliklerde bile, birlikte olduğunuz kişiye tekrar âşık olmanız mümkün. Bu aşamadaki aşk, tıpkı doğru bir şekilde muhafaza edilmiş, yıllanmış bir şarap gibidir. Bunun tam tersi sirke tadı verir, unutmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>