>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsel IQ’nuz kaç?

Erkeklerin cinsel tatmin ve mutluluğunu ölçen 10 soruluk bir ‘Cinsel IQ’ testi sunuldu..
 
   
 
 
     

Dr. Abdo’nun geliştirdiği test, cinsel yaşamın ve seksin kalitesini ölçmek için uluslararası standartlar içeriyor. Yani ülkelere göre değişen bir şey değil, her yerde geçerli...

Brezilyalı Dr. Abdo, Sao Paulo Üniversitesi Tıp Fakültesi yöneticilerinden. Psikiyatri Enstitüsü Cinsel Bozuklukların Tedavisi Kliniği’nin başında. Hazırladığı test, ereksiyon kalitesiyle cinsel tatmin arasında doğrudan bağlantı olduğunu gösteren araştırmalardan yola çıkılarak geliştirildi. Cinsel ilişki kalitesi, ön sevişme, ereksiyon, cinsel birleşme ve orgazm gibi ilişkinin tüm aşamalarını kapsayan 10 soruluk bir anket. Dr. Abdo, cinsel IQ testinin, kişinin cinsel tutumlarını hem duygusal hem de fiziksel açıdan değerlendiren basit fakat etkili bir çalışma olduğunu söylüyor. Dr. Abdo’ya göre, cinsel IQ, ‘yatakta iyi olmak’ konusunda objektif bir değerlendirme sağlıyor. ‘Böylece her zaman büyük ilgi ve spekülasyon konusu olan cinsel performansın yeterince iyi olup olmadığı değerlendirilebiliyor’ diyor.

10 SORULUK TEST

Bu test erkekler için hazırlanmıştır. Cinsel yaşamlarının son altı ayına bakarak aşağıdaki 10 soruya cevap vermeleri gerekiyor. Cevaplardan her biri, cinsel doyumun sıklığına ve derecesine bağlı olarak 1 ile 5 arasında bir puanla değerlendiriliyor. Hiçbir zaman seçeneği 1 puan, nadiren 2, zaman zaman 3, çoğu zaman 4, her zaman 5 puan olarak hesaplanıyor. Puanların toplamı 2 ile çarpıldığında 100 üzerinden ‘Cinsel IQ’ puanı ortaya çıkıyor. Yalnız burada önemli bir nokta var. Lütfen sorulara dürüst yanıtlar verin.

1. LİBİDONUZ CİNSEL İLİŞKİYİ BAŞLATMAYA YETECEK KADAR YÜKSEK Mİ?
1 2 3 4 5

2. CİNSEL ÇEKİCİLİĞİNİZİN, PARTNERİNİZİ YATAĞA GİTMEYE VE DOYURUCU BİR CİNSEL İLİŞKİDE BULUNMAYA YÖNELTECEK KADAR YÜKSEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
1 2 3 4 5

3. ÖN SEVİŞME SÜRECİNİN HEM SİZİN HEM DE PARTNERİNİZ İÇİN ZEVKLİ VE DOYURUCU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
1 2 3 4 5

4. PARTNERİNİZİN CİNSEL DOYUMA ULAŞMASI SİZİN CİNSEL PERFORMANSINIZI ETKİLİYOR MU?

1 2 3 4 5

5. EREKSİYONUNUZU, CİNSEL İLİŞKİYİ DOYURUCU BİR ORGAZMLA SONUÇLANDIRMAYA YETECEK KADAR KORUYABİLİYOR MUSUNUZ?
1 2 3 4 5

6. CİNSEL OLARAK UYARILDIĞINIZDA, PENİSİNİZ, CİNSEL İLİŞKİYİ DOYURUCU BİR ORGAZMA TAŞIYACAK KADAR SERTLEŞİYOR MU?
1 2 3 4 5

7. CİNSEL ETKİNLİK SIRASINDA PENİSİNİZİN SERTLİĞİNİ KORUYABİLİYOR MUSUNUZ?
1 2 3 4 5

8. BOŞALMA SÜRECİNİZİ KONTROL EDEBİLİYOR VE BÖYLECE CİNSEL ETKİNLİĞİ SİZ İSTEDİĞİNİZ SÜRECE UZATABİLİYOR MUSUNUZ?
1 2 3 4 5

9. SEKS SIRASINDA ORGAZM OLABİLİYOR MUSUNUZ?
1 2 3 4 5

10. CİNSEL PERFORMANSINIZ SİZİ YATAKTA DAHA MACERACI OLMAYA (ÖRNEĞİN FARKLI POZİSYONLAR DENEMEYE, VB.) VEYA DAHA SIK SEKS YAPMAYA YÖNELTİYOR MU?
1 2 3 4 5


SONUÇLAR

80-100 Arası
ATEŞLİ AŞK YAŞAMI
Cinsel bakımdan kendimden çok memnunum ve seks yaşamımın zevkini sonuna kadar çıkarıyorum. Ön sevişme, ereksiyon, orgazm, her şey iyi.

60-80 Arası
SICAK AŞK YAŞAMI

Seks yapmaktan zevk alıyorum, fakat geliştirmem gereken bazı noktalar var. Örneğin belki biraz ön sevişmeden daha fazla zevk almaya çalışmam gerekiyor.

40-60 Arası
SOĞUK AŞK YAŞAMI

Cinsel yaşamımın daha iyi olabileceğini görüyor, üzülüyorum. Bu konuda en büyük sıkıntım yeterince konsantre olamamam.

20-40 Arası
HAYAL KIRIKLIĞI

Seks yaşamımdan yeterince doyum sağlamadığımı hissediyorum. Sorun nerede acaba? İstesem de olmuyor. Ciddi bir ereksiyon problemim var.

0-20 Arası
SADECE HÜSRAN

İyi bir kitaptan, seks yaşamımdan aldığım zevkten daha fazla zevk aldığım şeklinde ciddi endişelerim var. Ya da ne bileyim bir futbol maçından.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>