>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsellik haritanızı belirleyin

Duyularınızı kullanarak en çok zevk aldığınız noktaları belirleyin ve bunu ilişkinize yansıtın.
 
   
 
 
     
Bebeklerin ilk duydukları ses, annelerinin kalp atışıdır. Büyüyünce bile bu sesi duyduğumuzda büyük bir huzur kaplar içimizi. Genellikle sevgililerde birbirlerinin kalp atışlarını dinlemekten çok hoşlanırlar. Kadınlar işitme açısından erkeklere oranla hassastır ve genelde yumuşak müziklerden hoşlanırlar. Dokun bana Kulak memesi ağız, göğüsler, kalçalar ve ayaklar en fazla haz duyulan yerler olarak bilinir. Ayrıca karın da bu sıcak noktalardan biridir. Erkekler genellikle karın bölgesinden daha çok uyarılırken, kadınların en fazla uyarıldıkları noktanın göğüsler olduğunu söyleyebiliriz.
Ten kokusu

Herkesin vücudunun kendine has bir kokusu vardır. Bu koku tıpkı parmak izi gibi herkeste farklılık gösterir ve kimsenin kokusu birbirine benzemez. Gallup araştırma şirketinin yaptığı geniş kapsamlı araştırmaya göre, kadın ve erkeklerin yüzde 71'inin ten kokusunu büyük bir cinsel uyarıcı olarak kabul ettiğini gösterdi.

Görüntü

Yine hepimizin bildiği bir gerçekle yüz yüzeyiz. Görsellik, erkekleri kadınlara oranla çok daha fazla uyarır. Fakat son yıllarda yapılan araştırmalar, kadınların kendilerini rahat bıraktıkları takdirde erotik görüntülerden en az erkekler kadar zevk alabileceklerini gösterdi.

Renkler

Araştırmalara göre kadın ve erkeğin seksi bulduğu renkler şöyle sıralanıyor: Kan kırmızısı, koyu mavi, mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri. Amerikalı seks terapisti David Schnarch'a göre gözlerini kapatanlar aslında kendilerini renklerin zevkinden mahrum bırakıyorlar.

Acı ve tatlı

Kadınların acıya daha fazla hassasiyeti vardır ve genellikle tatlıyı tercih ederler. Erkekler ise tuzluya karşı daha zayıftırlar. Alınan tatlar ve buna bağlı olarak alınan hazlar özellikle oral seks uygulayan çiftler için büyük önem taşır. Lezzet ne denli hoşunuza giderse, o denli çok uyarılırsınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>