>

AŞK - CİNSELLİK

Daha iyi bir seks hayatı için 8 öneri...

Aşk hayatınız giderek monotonlaşıyor mu? Eski heyecanı artık yakalayamıyor musunuz? O halde size vereceğimiz 8 öneriye mutlaka kulak verin.
 
   
 
 
     
Artık 'sevgili olmak'deyince aklınıza sadece çikolatalar, sevgi kartları ve güller gelmesin. Artık çiftler çok daha değişik ve yeni şeylerle birbirlerini mutlu etmeye çalışıyor ve ilişkilerini monotonluktan kurtarıyor.

Cinsellik üzerine yazdığı kitaplarla tanınan ünlü yazar Michael Castleman ve web sitesinin cinsellik uzmanı doktor Louanne Cole Weston'ın görüşlerinin de yer aldığı bu öneriler sayesinde artık daha iyi bir aşk hayatınız olacak.

İşte, bir ilişkiyi güzelleştirmek ve daha iyi bir aşk hayatına sahip olabilmek için çiftlere 8 öneri...

1. FLÖRT EDİN:

Uzmanlar birlikte olan çiftlerin seks yapmaları için belli bir süre beklemeleri gerektiğini savunuyor. Seksin de bir randevu gibi yaşanması gerektiğini düşünen Michael Castleman, ilişkinin ilk günlerinde birlikte aktiviteler yapılması gerektiğini söylüyor: "Birlikte sinemaya gidin, yemek yiyin ya da yürüyüş yapın, çift olarak birlikte zaman geçirin."

2. EVDEN DIŞARI ÇIKIN:

Daha iyi bir aşk hayatınız olmasını istiyorsanız, bazı geceler evden dışarı çıkın. Uzun bir süre birlikte olan çiftlerde seksin rutin bir hale geldiğini savunan uzmanlar, evin dışında yaşanan seksin çifte heyecan kattığını savunuyor.

3. YATAK ODANIZI YENİDEN DEKORE EDİN:

Evinizde; özellikle de yatak odanızda yapacağınız bazı değişiklikler aşk hayatınıza renk katabilir. Bunun için illa aynalarla kaplı bir odaya ya da su yatağına ihtiyacınız yok, ışıklandırma da yapacağınız küçük bir değişiklik bile inanılmaz farklılıklara neden olacak. Örneğin yatak odanızdan televizyonunuzu çıkarmakta seks hayatınıza tahmin ettiğinizden çok daha olumlu etki edecektir.

4. NE İSTEDİĞİNİZİ BİLİN:

Herkesin aşk hayatıyla ilgili bazı fantezileri vardır, bu fantezilerinizi partnerinizle konuşun. Eşiniz size "Bu akşam ne yapmak istersin" diye sorduğunda eğer verecek net bir cevabınız yoksa bu konuda yalnız olmadığınızı bilin. Çiftler genellikle söz konusu seks olduğunda çoğu zaman gerçekten ne istediklerini bilmezler. İyi bir aşk hayatı için ne istediğinizden emin olmanız gerekir.

5. EŞİNİZİN NE İSTEDİĞİNİ BİLİN:

Kendinizin ne istediğinden emin olduktan sonra sıra eşinizin ne istediğine gelir. Onunla karşılıklı çekinmeden konuşarak isteklerini öğrenmelisiniz. Bazı insanlar partnerlerine oranla seksi daha fazla isteyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda önemli olan çiftlerin arasındaki uyumdur.

6. YENİ BİR ŞEYLER DENEYİN:

Yatak odasında yeni bir şeyler deneyin, Castleman, "Çiftler ne kadar uzun süre birbirleriyle olursa, sekste onlar için o kadar tanıdık ve bildik hale geliyor" diyor. Söz konusu değişim olunca çekingen davranan çiftler yeni iç çamaşırı ya da yeni bir masaj tekniğinin ilişkiye çok heyecan katacağını belirtiyor.

7. CİNSEL SORUNLARINIZI GÖRMEZDEN GELMEYİN:

Artık cinsel sorunlar geçmişe oranla çok daha fazla açık konuşuluyor. Yine de toplumda her kesimden insan aynı rahatlıkla cinsel sorunlarını konuşamayabiliyor. Weston, insanların cinsel problemlere karşı utangaç olduklarını çünkü bu konudaki yetersizlikleriyle yüzleşmekten çekindiklerini söylüyor ve ekliyor: "Çiftler yaşadıkları her sorunla mutlaka yüzleşmeli"

8. DENEMEYE DEVAM EDİN:

İyi bir aşk hayatı biraz zaman alır. Bu konuda sabırlı olmalı, iyi sonular elde etmek için acele etmemelisiniz. Başarısızlığa uğrasanız bile yılmamalı, moralinizi bozmamalısınız.

Unutmayın bu konuda çiftlerin uyumu ancak zamanla sağlanır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>