>

AŞK - CİNSELLİK

Doğal afrodizyaklar

Seks hayatınıza hız kazandırmak için viagraya ihtiyacınız yok. Bunun yerine en yakın aktara bir uğrayın. Aradığınızı orada da bulabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Modern hayat tarzı ile birlikte ihmal edilen beslenme, aslında birçok hastalığın ve rahatsızlığın tedbirini almak için en önemli unsuru oluşturuyor. Mutfaklarımızda bulunan ancak kıymetini bilmediğimiz birçok baharat ve gıda, kış günlerine girdiğimiz şu günlerde bir taraftan vücut savunmasını artırırken, diğer taraftan erkeklik ve kadınlık hormonlarını harekete geçiriyor. Östrojen deposu gıdalar Bursalı aktar Abdi Işık, yaşı ilerleyen kadınların sorunları arasında yer alan menopoz dönemi için önemli destek sağlayan gıdaların birçok kişi tarafından bilinmediğini söyledi. İhtiva ettiği yüksek östrojen sebebiyle gıda olarak kullanılması tavsiye edilen 4 önemli gıdanın nar ekşisi, ısırgan çiçeğianamur çayı ve çakşır olduğu belirtildi. Özellikle kadınların her yaşta kullanabilecekleri bu önemli gıdalar, ihtiva ettiği yüksek östrojen sebebiyle hem menopoz dönemlerinin sıkıntısını azaltıyor, hem de kadınların cinsel isteklerini artırıyor. Ancak nar ekşisinin piyasada saf olanını bulmak için titiz bir araştırma yapmak ve güvenilir baharatçılardan satın almak gerekiyor. Isırgan çiçeği ise ısırganın otunun uç kısımlarındaki çiçeklerinin kurutulması ile elde ediliyor. Anamur çayı bütün aktarlarda bulunuyor. Halk arasında boğa kovalatan otu olarak bilinen ve inek, keçi gibi hayvanların ikiz doğurması için besicilerin de kullandığı çakşır da önemli bir östrojen kaynağı olarak tanımlanıyor. Çakşır, toz haline getirilerek ısırgan çiçeği gibi balla karıştırılarak tüketiliyor.

Erkekleri canlandıran baharatlar

Erkeklerin cinsel isteksizlikleri veya iktidarsızlıkları günümüzde filmlere senaryo konusu bile olurken, tarih boyunca kullanılan önemli baharatları da göz ardı etmemek gerekiyor. Çörek otu, hem vücut savunmasını artırıyor, hem de erkekler için önemli bir uyarıcı vazifesi görüyor. Kan dolaşımını artıran ve vücut savunmasını güçlendiren zencefil de gribal enfeksiyonların arttığı kış başında ihmal edilmemesi gereken bir baharat olarak görülüyor. Erkeklik arzularını uyandıran kıymetli baharat toz halinde balla karıştırılıp yenilebiliyor, tanesi suda kaynatılıp çay şeklinde de içilebiliyor. Çin'in gizemli bitkisi ginseng, hücre yenilemede yaptığı katkıyı erkekleri canlandırmada da gösteriyor. Dağlarda zor yetişen bir bitkinin kökünden elde edilen salep, sütle birlikte tüketiliyor. Arı sütü ve polen de kıymetli gıdalar arasında yer alıyor. Balla karıştırılıp günlük kür olarak kullanılması vücut enerjisinin artmasında ve hücre yenilemede büyük katkı sağlıyor. Erkeklerin en eski afrodizyak olarak kullandıkları fildişi tozu da canlılıkta önemli katkı sağlıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>