>

AŞK - CİNSELLİK

Duygusal mı, vahşi mi, pasif mi?

Vahşi mi, duygusal mı yoksa pasif seks mi tercih ediyor? Partnerinizin cinsel arzularını tahmin edebilmek sizi sıradanlıktan çıkarıp, muhteşem bir sevgili yapar. İşte bilmeniz gerekenler.
 
   
 
 
     
Partnerinizi yüzde yüz tanıdığınızı düşünebilirsiniz ancak her zaman daha iyisi olduğunu unutmamalısınız. Hormon değişikliklerine, stres seviyesine ve bazen günün farklı saatlerine göre sevgilinizin aşk ihtiyaçları değişiklik gösterebilir.

Seksolog Geoffry White, erkeklerin arzularının gizli dünyasında bize önderlik yapıyor. İşte bu uzmanın en önemli tavsiyeleri.

Vahşi seks Ne zaman için uygun?
Erkek arkadaşlarıyla bir basketbol veya futbol maçı yaptıktan sonra veya işte yorucu, tempolu bir günden sonra sevgilinizin sizi duvara yapıştırıp, ayakta sevişmek istemesi çok normal. Sebep? Alfa içgüdüsünün aktif olması"Bir erkek bir spor olayına katıldığında, sırf seyrederek bile olsa, tuttuğu takım kazandıysa veya işyerinde önemli bir başarıya imza attıysa, testosteron seviyesi tavan yapar" diyor "Neden seviyoruz?" adlı kitabın yazarı antropoloji uzmanı Helen Fisher. Yani bu tür bir olaydan sonra sevincine size sahip olma sevincini katarak mutluluğunu pekiştirmek istemesi çok doğal.

Testosteron seviyesinin yüksek olduğu bir başka dönem sabah kahvaltısı öncesidir. "Testosteron seviyesi sabah erkenden yüksek olur ve saat 10'a doğru inişe geçer" diyor Fisher. Kalktıklarında erkekler sekse hazırdırlar, bunu unutmayın.
Aklını başından nasıl alırsınız? Sporda veya işte bir başarı elde ettiği gün, onun gözlerinin önünde, ama size ulaşamayacağı bir yerde soyunmaya başlayın. "Sizi soyunurken seyretmek sevgilinizin testosteron seviyesini anında yükseltecektir" diyor Fisher. Daha ileri gitmek istiyorsanız, erojen bölgelerinize
dokunurken onun sizi izlemesine izin verin.

Ona birkaç dakika bu şekilde işkence yaptıktan sonra, size dokunmasına izin verin. Sonra ayakta sevişin. Sizi duvara yaslamasına izin verin. Bu sevişme stili ona vahşi bir zevk verecektir. Sizi kucaklayıp duvara yasladığı için sevgiliniz baskın roldedir ve sevişirken göğüslerinizi seyredebilmesi bu zevkini ikiye katlayacaktır.

Seks sırasında konuşmaktan çekinmeyin, hissettiklerinizi açıkça dile getirmeniz onu daha çok heyecanlandıracaktır. Kelimelerle egosunu okşamanız her ikinizin zevkini katlar.

Duygu dolu seks

Ne zaman için uygun? Sadece kadınların duygusal seksi arzuladığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Aslında erkeklerin en büyük şikayetlerinden biri, kadınların onlara seks sırasında yeterince dokunmadıklarıyla ilgili. Erkeklerin cinselliği bakış açısı hakkında yapılan bir araştırmanın raporuna göre, romantik bağlılığı güçlendirmek için erkeklerin de dokunulmaya ihtiyacı var. Önemli olan sevgilinizin en çok ne zaman duygusal sekse ihtiyacı olduğunu kestirebilmektir.

Ne kadar ilginç olsa da, erkekler bu tip bir sevişmeyi yeni bir tecrübe yaşadıktan sonra isterler. "Yenilik yaşamak dopamin hormonunun seviyesini arttırır ki, bu hormon arzuyu ateşlendiren hormondur" diyor Fisher. O yüzden yeni bir otelde, kampta veya yıldızların altında duygusal seks ister.

Duygusal seksin istendiği başka bir durum da korkutucu bir olay yaşandıktan sonraki zamandır. Korku veya tehlike duygusu da dopamin seviyesini etkileyip, size daha yakın olmak istemesini sağlar ki, bu yakınlığı en iyi şekilde süper duygusal bir seksle elde edebilirsiniz. Bizden söylemesi!

Aklını başından nasıl alırsınız? Bir dahaki sefere birlikte paraşütle atladıktan veya dağ tırmanışına gittikten sonra, evde süper seksi bir film koyup birlikte seyredin. Televizyon seyrederken şu pozisyonu deneyin: Kucağına oturun, bacaklarınızı onun sırtına dolayın ve göz göze bakabileceğiniz bir pozisyon yaratın. Vücutlarınızın birbirine yapışık olması samimiyeti artırır. Bu pozisyon ona bütün vücudunuzu seyretme imkanı verir. Klitoral uyarılmaya elverişli olduğundan, misyoner pozisyonundan çok daha kolay orgazma ulaşabilirsiniz.

Parmak kıpırdatmadan seks

Ne zaman için uygun? Sıkıcı aile toplantıları, finans patronlarıyla görüşme veya yorucu işlerden sonra sevgiliniz enerji sarf etmeden seks yapmak isteyecektir (yapmak istediği tek şey fermuarını açmak olabilir).

Efor ve stres erkeğin seks libidosunu etkilediği gibi, seks sırasında sarf edebileceği enerjiyi de azaltır. O durumlarda yapmak istediği tek şey fazla yorulmadan zevk almak olacaktır.
Erkeklerin cinsel performanslarıyla ilgili olan yüksek beklentiler ne yazık ki onların stresine stres yüklemekten başka bir şey yapmaz. Erkekler yüksek seks performansına programlandıkları için, enerjisiz kalmaları kendilerini kötü ve güvensiz hissetmelerine yol açar. Eğer sevgiliniz sırt üstü yatarak sizden ona zevk vermenizi bekleyebiliyorsa, bu olay size güvendiğini ve cinsel bakımdan keşiflere, yeni tecrübelere açık olduğunu gösterir.

Aklını başından nasıl alırsınız? Sevgilinizin yorgun olduğunu hissettiğinizde, ona yatağa gitmekten başka efor sarf etmesi gerekmediğini hissettirin. Gömleğini yavaşça çıkarın, pantolonunu indirin, boynuna öpücükler kondurun. Üst tarafını tamamen soyduktan sonra, dilinizle göğsünden aşağıya doğru daireler çizmeye başlayın. Cinsel organına ulaşınca, bu bölgeye özel ilgi gösterin.

Üzerine ata biner gibi binin veya köpek pozisyonunu deneyin (hem sırt ve poponuzu seyredebilir hem göğüslerinize efor sarf etmeden ulaşabilir). Bu pozisyonlardan klitoral uyarılma da elde edilebildiği için, sevgiliniz fazla enerji harcamadan size olağanüstü bir orgazm yaşatabilir. Unutmamanız gereken tek olay pelvis kaslarınızı kasmaktır. Böylece yaşadığınız ve yaşattığınız orgazm daha şiddetli olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>