>

AŞK - CİNSELLİK

En İyi Arkadaşınızla Beraber Olursanız

Onun kolları arasında, onun yatağında uyumaktan müthiş zevk alıyorsunuz ama...
 
   
 
 
     

En iyi erkek arkadaşınızla dostluğun yanısıra yatağınızı da paylaşmaya başladınız. Birkaç kez birlikte oldunuz; onun kolları arasında, onun yatağında uyumaktan müthiş zevk alıyorsunuz ama aranızdaki arkadaşlık ilişkisi de eskisi gibi devam ediyor.

Ne yazık ki bu çok bilindik bir hikaye. Cinsellik içermeyen arkadaşlık çizgisini geçtikten sonra ilişki artık geri dönülemez bir biçimde değişir. Sevgili olan bazı arkadaşlar bir süre sonra yine eski hallerine dönerek bıraktıkları yerden devam ederler, böylece ilişkilerinin ‘güvende’ olduğunu düşünürler. Bazıları ise o sağlam, cinsellikten uzak zemine bir daha asla geri dönemezler. En azından ilişkilerinin selameti için bir süre görüşmeyi keserler. Hâlbuki bu durumla çelişen bir biçimde, yakın cinsel arkadaşlığa adım atmanın en iyi temeli iyi bir dostluk kurmaktır.

Bu nedenle kendinizi suçlamayın, kınamayın ve asla utanç duymayın. Sevgilinizle değil de güvendiğiniz, yakın bir arkadaşınızla beraber olduğunuz için kendinizi cezalandırmayın. Aşk ilişkisinin ileride sevgililerin yakınlaşması açısından daha çok şey vaadettiğini kim bilebilir ki? Görünüşe göre, erkek arkadaşınızla almanız gereken bazı kararlar ve göğüs germeniz gereken bazı zorluklar var. Dostluğun yanısıra cinselliği de birlikte yaşamaya karar verirseniz, yakın çevrenizden gelen itirazları aşmak zorundasınız. Ayrıca neden beraber olduğunuzu da sakin kafayla gözden geçirmelisiniz. Birbirinize karşı beslediğiniz duygusal ve cinsel hislerden ötürü mü? Yoksa ikiniz arasındaki seks sadece zaman geçirmeye yarayan bir can sıkıntısı panzehri mi? Belki de ikinizden biri mahremiyetin derin sularına dalmaya hazır değildir. Kendinizi tüm olanların sanığı gibi hissediyor olabilirsiniz ama bu konudaki duygularınızı da daha iyi çözümlemeniz gerekli. Erkek arkadaşınızla sevgili olmak mı yoksa cinselliği bir kenara bırakıp yalnızca dost kalmak mı istiyorsunuz?

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>