>

AŞK - CİNSELLİK

Erkeğinizi tanımanın yolları

Sevimli genç adam bakış menzilinize girdiği ilk andan itibaren, yüreğiniz yerinden çıkıp adeta dışarıda atmaya başladı. Ama bu yakışıklı, acaba hani şu beyaz atlı olan türden mi? Anlamanın 12 acısız ve tehlikesiz yolu var.

 
   
 
 
     
Bir erkekle çıkmaya, uzun süreli bir ilişkiye başlama kararı almak biz kadınların hayatındaki en zor şeylerden biridir. Ancak genel kanının aksine bunun zor bir karar olmasının ana nedeni kadınların kararsız yaratıklar olmaları değil, erkeklerden yüzyıllar boyu yedikleri darbeler ve kırılan milyonlarca kalptir. Erkekleri kolay affedebiliriz belki ama bize yaptıkları hataları asla unutamayız. Bu, genellikle kendimizi suçlu hissetmemiz ile başlar. Önce sizi Cuma akşamı arayacağını söyler ve umduğunuz gibi sizi aramaz. Siz arayacağı günü yanlış anladığınızı düşünürsünüz veya bir sürü mazeret uydurursunuz. Ama o bu konuda hiç bir şey söylememeyi seçer.

İlişkinizin parmaklarınızın arasından kayıp gittiğini hissedersiniz. Ama yapacak fazla şey yoktur. Oturup düşünmeye başlarsınız. Nerede hata yaptığınızı, işlerin hangi olaydan sonra kötüye gitmeye başladığını uzun uzun düşünürsünüz. Sonra da neden daha işin başında vazgeçmediniz diye kendi kendinize kızar durursunuz. Evet haklısınız, gerçekten de bütün önlemleri daha henüz yeni bir ilişkiye başlarken alabiliriz. Burada bütün mesele karşımızdaki insanın nasıl biri olduğunu daha sağlıklı bir şekilde anlaya çalışmak.

Ancak bu noktada işiniz hiç de kolay değil. Çünkü çekici birisiyle tanıştığınızda objektif olarak düşünme ve karar verme yetilerimiz geçici olarak sekteye uğrayabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için aşağıdaki testi mutlaka uygulamalısınız.

Onu iyice tanıyın

Bir erkeğin yaşadığı yere ve birlikte yaşadığı şeylere bakarak kişiliği ile ilgili ciddi bilgi sahibi olabilirsiniz. İşe kitaplığından başlayın. Kitaplığındaki kitapların yeni olup olmaması ve futbol dergilerinin sayısı onun kültürel yapısı ile ilgili önemli ipuçlarındandır. Ailesiyle birlikte çektirdiği fotoğrafların boş pizza kutularının sayısına olan oranı ailesine olan düşkünlüğünü anlamanıza yardım edecektir. Korkmayın ve soru sormaktan çekinmeyin. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta bu soruları polis edasıyla sormamanız. Aksi takdirde itici olabilirsiniz.

Bir erkeğin dağınık olması veya futbol düşkünü olması ondan vazgeçmeniz için bir neden değildir. Ama bir erkeğin futbolu her şeyden daha üstün tutması ya da dağınıklıklarından vazgeçmemesi ilişkinizi bir kabusa çevirebilir. Burada çıkardığı her şeyi etrafa fırlatan veya akşam gözü televolelerden başka bir şey görmeyen ve birçok kadının katlanamayacağı türden bir erkekten bahsediyoruz.

Bana dostunu söyle

Kimse ailesini seçemez ama arkadaşlarının seçimi kişinin tamamen özgün seçimidir. Çevresindeki arkadaşlarını incelemeniz, onun insanlarda aradığı ortak özellikleri anlamanızı sağlayacaktır.

Asla, iyi bir ilişki için onun bütün arkadaşların beğenmeniz gerekir diye bir durum söz konusu değil. Ama eğer gerçekten onun hiç bir erkek arkadaşından hoşlanmıyorsanız bundan kişisel olarak bir sonuç çıkarmanız gerekebilir. Her insan arkadaş seçerken mutlaka kendi kişiliği, davranış tarzı ve yaşam tarzı ile ilgili paralellikler kurar. Bu insanın doğası gereğidir.

Mesela çok fazla kız arkadaşı olan bir erkek duygulara karşı açıktır ve kadınlarla çok kolay iletişim kurar. Ama eğer arkadaşları sadece kızlardan oluşuyorsa bu dikkat çekici bir durumdur. Bu bazı iletişim sorunları yaşadığının göstergesi olabilir. Eski kız arkadaşları ile ilişkileri çok yoğunsa gözünüzü hep üstünde tutmanız gereken çapkın erkeklerden demektir. Ama hiç arkadaşı yok ise asla zaman kaybedilmemesi gereken topluma kapalı birisi demektir.

Çocuklar ve "O"

Bir erkeğin çocuklarla olan ilişkileri onun insani taraflarının ve ne kadar iyi bir potansiyel baba olduğunun ölçütüdür. Eğer çocuklardan hoşlanmıyor ve hatta onlara katlanamıyorsa bu bazı problemlerin başlangıcı sayılabilir. Potansiyel sevgilinizin bu tarafını anlamak için hafta sonu evinize, yakınlarınızdan birinin çocuğunu veya çocuklarını davet edin ve sevgilinizin bu çocuklarla olan ilişkilerini dikkatlice gözlemleyin. Eğer çocukların ne söylediğini dinliyorsa bu iyidir. Çocuklarla özel olarak oturup konuşuyorsa bu harikadır. Ama eğer koridorda onlarla alt alta üst üste oyunlar oynuyorsa sizin için muhteşem bir sonuçtur bu.

İyi bir seyahat arkadaşı mı?

Bir erkeğin nasıl biri olduğunu anlamak için en önemli testlerden birisi onunla uzun bir yolculuğa çıkmaktır. Yolculuk sırasında başınıza gelen küçük aksilikler yaşamda karşınıza çıkacak olanlarla oldukça benzerlikler taşır. Ve erkek arkadaşınızın bu aksiliklerle başa çıkma şekli, gerçek hayattakilerle boğuşmasının neredeyse aynısı olacaktır. Ayrıca bu tarz birlikte çıkılan bir seyahatte -ki en faydalı şekil otomobil yolculuğudur- çiftler daha önce yüz yüze konuşmaya cesaret edemedikleri birçok konuyu konuşabilirler. Beraber çıkılacak bir tatil onun günlük alışkanlıklarını, hatta horlayıp horlamadığını anlamanıza yarayacak bir sürü altın fırsatla doludur.

Zaman çok önemlidir

Eğer bir erkek saat sekizde gelirim deyip, dokuzda geliyorsa bu kendi zamanına sizinkinden çok daha önem verdiğini gösterir. Siz siz olun zaman konusunda asla ödün vermeyin. Sizin zamanınız önemlidir. Ve hiç bir özür zamanınızı geri getirmez.

Dinleme kısmı

Sizinle ailesini, işini, kedisinin komikliklerini uzun uzun konuşan, tartışan bir adam kolaylıkla kalbinizi fethedebilir. Eğer bir erkek duygularını ve tutkularını rahatlıkla dile getirebiliyorsa yeşil ışığı ona gösterebilirsiniz. Eğer durmadan kendisi hakkında konuşuyor ve "Tamam sevgilim beni dinledin şimdi kendini anlat bakalım" demek için bile susmuyorsa sarı ışık, geçmişi hakkında pek konuşmuyor ve sizin sorularınızı yanıtlamaktan kaçınıyor ise tabii ki kırmızı ışığı hak etmiş demektir.

Eski kız arkadaşlar meselesi

Eğer sürekli eski kız arkadaşı ile ilgili bir takım laflar ediyorsa bu dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelebilir. Daha önce çok hoşlandığı ve beraber olduğu insanlardan bu kadar kötü bahsetmesinin nedeninin ne olduğu önemli. Bunun iki nedeni olabilir; ya sevgiliniz dedikoducu ve aynısını sizinle olan ilişkisi sonlandıktan sonra da yapabilir, ya da hala eski kız arkadaşına dair bir şeyler hissediyordur. Her iki durum da kolay kabul edilebilir cinsten şeyler değil. Tamam dedikoducu ise bununla başa çıkabilirsiniz. Yani sizden sonra ne söylerse söylesin sizi ilgilendirmez. Ancak eğer ikinci durum, yani bir rakip söz konusu ise işler karmakarışık olabilir. Burada en mantıklı olanı onunla uzun bir konuşma yapıp ardından da ilişkinizi tarihe gömmek...

Annesi ile tanışın

Annesi ile çok sıkı bir ilişki halinde olan erkeklerden kesinlikle uzak durun. Çünkü böyle erkekler kadınlara karşı nasıl davranacakların bilemezler ve partnerlerini sürekli anneleri ile karşılaştırırlar. Ayrıca her hareketi annesi tarafından kontrol edilen bir erkek pek de çekilebilir türden değildir. Ama eğer annesi ile ilişkileri iyi ve olması gerektiği gibiyse, bu faktör, size sevgi ve saygı olarak da yansıyabilir.

Para önemlidir

Sakın bu konuda hataya düşmeyin: Kulağa kötü gelse de para güç demektir. Bir erkeğin para ile olan ilişkisi karakterini anlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer sürekli en küçük paraları bile kendisinin ödemesi konusunda ısrar ediyorsa bu onun cömertliğinden değil, ilişkinin kontrolünü eline almayı istemesinden kaynaklanıyordur. Ancak asla bu durumun gözlerinizi kamaştırmasına izin vermeyin. Tamam para asla bir ilişkiyi yönlendirmemeli ve biz size asla zengin erkeklerle beraber olmanızı tavsiye ediyor değiliz. Ancak burada dikkatinizi çekmemiz gereken bir nokta var. Bazı erkekler ilişkinin başında bonkör davranarak kız arkadaşlarının güvenini kazanıyor ve sonra da maddi olarak onları kullanıyorlar. Ya da paralarını, kendi lehlerine bir kuvvet aracı olarak ilişkinin akışını ve dengesini etkilemek için kullanıyorlar. Burada dikkat etmeniz gereken erkek arkadaşınızın para ile olan ilişkisinin dengeli ve normal olması.

İşi konusundaki duyguları çok önemli

Bir adamın işteki tavırları, hayattaki tavırları ile paralellik sergiler. Onun sorumluluk sahibi, enerjik veya tembel olup olmadığını iş yerindeki tavırlarından kolayca algılayabilirsiniz. Mesela işteki problemlerini iş değiştirerek çözen birisi ise ilişkinizde problemler oluştuğunda büyük bir ihtimalle sizi terk edecektir. Eğer işte yüksek bir konumda ise ve altında çalışanlara hayatı zindan ediyorsa, ilişkiniz ilerledikçe sizi di altında çalışan birisi gibi görme eğilim yüksek olacaktır. Ya da işte bir türlü yükselemiyor veya zam alamıyorsa bunun sıkıntısını sizden çıkarma olasılığı yüksektir. Bu gibi durumlara açıklık getirmek için iş arkadaşları ile tanışmaya çalışmanız yararlı olacaktır.

Gizli kişiliğe dikkat

Her ilişki başlangıcında kandırılmamız mümkün. Partnerinizin takacağı bir maske onu yanlış tanımanıza neden olabilir. Bu nedenle ne kadar aşık olursanız olun, sorgulamadan teslim olmaktan vazgeçin. Bazı küçük sayılabilecek olaylar çok daha vahim büyüklerinin habercisi olabilirler. Mesela ne kadar kızdığınızı bildiği halde size bir tartışma anında çocuk gibisin diyorsa bu onun sizin sinirlenmenizden ve aşağılanmanızdan keyif aldığının göstergesi olabilir. Ya da bir restoranda geciken bir siparişten dolayı garsonun arkasından inanılmaz reaksiyonlar gösteren ancak garsonun yüzüne bir şey söyleyemeyen bir erkek bastırılmış şiddet duygusunun iyi bir örneği olabilir ve ilerde başınıza çok iş açabilir.

Seksüel anlayış şart

"Eğer sizin uyarılmanız onu da uyarıyorsa bu ilişki için harika bir durumdur. Böylece erkeğiniz, sürekli sizin uyarılmanızı sağlayacak davranışlar içine girer." diyor dünyaca ünlü seksolog Louanne Cole Weston, çiftlerin seksüel uyumuna dair. Hakikaten de ten uyumu da denilen cinsel beraberlikteki uyum bir beraberliğin yürümesindeki en önemli etkenlerden. Bu tarz bir uyum bir ilişkiyi roketleyebileceği gibi, tersi bir durum çok iyi anlaşan çiftleri bile ayırabilir. Ancak bu konuda çok acele etmeyin. İlişkinizin iyi bir ritmi yakalayabilmesi için çoğu kez altı ay gibi bir zaman gerekmekte.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>