>

AŞK - CİNSELLİK

Erkekler Hakkında Gerçekler

Erkekler ve kadınlar gerçekten birbirlerinden çok farklılar. Peki, onları bizlerden farklı kılan nedir?
 
   
 
 
     

NEDEN EREKSİYONLARINI KONTROL EDEMİYORLAR?

Sabahları partnerimizin ereksiyon olduğunu görür ve bunun bizden kaynaklandığını düşünüp seviniriz. Oysa uzmanlar bunu, dolu idrar torbasının baskısı ve idrar borusunun cinsel sinirleri uyarması sonucu omurilikteki gerilim refleksinin eyleme geçmesi olarak tanımlıyor. Kısaca bu durum tamamen istemsiz. Sevgilimizle birkaç kadeh içtikten sonra tutkulu bir geceye hazırlanırken partnerimizin ereksiyon olamaması hayal kırıklığı yaratabiliyor.

Biraz alkol kişiyi gevşetir, uyarılmayı artırır ama miktar arttıkça damarlarda tahribata sebep olabileceğinden ereksiyon da bundan olumsuz etkilenir ve kontrolden çıkar.

TESTİSLERİ KÜÇÜK OLAN ERKEKLERİN VERİMLİLİĞİ DAHA MI AZDIR?

Evet. Testislerin küçük olması, genellikle düşük hormonal seviyeye işaret eder. Ergenlik çağından itibaren küçük testisler ya da küçük penis duygusal travmalara da neden olabiliyor. Bunu engellemek için eksiksiz bir hormonal denge programı oluşturmak büyük önem taşıyor.

NEDEN BAZI ERKEKLERİN GÖĞÜSLERİ VARDIR?

Fazla kilo erkeklerde göğüs çevresinde birikebiliyor. Depolanmış yağ östrojene dönüşüyor. Kadınlık hormonları ise göğüs dokularını harekete geçiriyor. Bu durumda en uygun beslenme düzeni ile kilo kaybedip, hormonal dengeyi yeniden oturtmak gerekiyor. Gerektiğinde birikmiş yağ deposunu kırmak ya da küçük cerrahi girişimlerle yok etmek de mümkün. Bunun yanı sıra erkeklik hormonlarını uyaran bazı spor aktiviteleri de göğüs çevresinde büyümeye neden olabiliyor. Bu kez de, erkeklik hormonlarındaki fazlalık östrojene dönüşerek göğüs oluşumunu tetikleyebiliyor.

ANDROJEN BOMBARDIMANINA TUTULAN ERKEKLERİN PENİSLERİ DAHA BÜYÜK VE ÜRETKEN MİDİR?

Penisin boyutu kişinin genetik özelliklerine ve yaşına göre değişir. Erkeklik hormonlarının boyut üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Penisin boyutlarının da erkeklerin cinsel istekleri üzerinde etkisi yoktur. Doğanın cömert davrandığı erkekler kendilerine güvendiklerinden biraz daha davetkâr olabilirler. Ancak cinsel isteğin tek tetikçisi hormonlardır. Ne kadar yüksek testosteron, o kadar yüksek libido.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>