>

AŞK - CİNSELLİK

Erkekler niye lolita sever?

Genç kızlar arasında cinsel olarak kullanılmanın en sık görüldüğü ilişkiler, kendilerinden yaşça daha büyük erkeklerle olan beraberliklerdir. Genç ve deneyimsiz kız ile yaşça büyük erkek aşkı...
 
   
 
 
     
Her yaşta aşk, sevgi ve cinselik olabilir. Yaş bir ilişkin başarısı yada uzun sürmesinin tek belirleyicisi değildir. Aralarında ciddi yaş farkları olan bir çok mutlu çiftin varlığı açıktır. Ancak burda vurgulanmak istenen konu, genç bir kız ile kendisinden 5 yaştan daha fazla büyük bir erkek arasında yaşanabilecek bazı sorunlara dikkat çekmek. Kendisinden anlamlı derecede daha genç kızlarla çıkmak, flört etmek isteyen erkeklerin acaba amaçları nedir? Gerçekten onu çok beğenmiş midir? ona bağlanmış mıdır? Aşık mıdır?

Genç ve deneyimsiz bir kız, yanında ki daha deneyimli bir erkeğin kendini çok güçlü hissetmesine neden olabilir. Kendine güveni olmayan, ciddi ilişkilerden kaçan kişiler, kendilerinden yaşça ve deneyimce zayıf olan kızlarla birlikte olmak isterler. Bu tür ilişkilerin başında herşey çok güzel gibi görünür. Kısa zaman sonra erkek, baskısını kızın üzerinde göstermeye başlar.

Erkek, alkol almak, sigara içmek gibi davranışlarla ne kadar güçlü olduğunu empoze etmeye çalışırken, aynı zamanda genç kıza da bu davranışları yapması konusunda zorlama getirebilir.

Kendisinden yaşça daha büyük kişiler ile flört eden genç kızların yaşadıkları bir diğer sorunda, genç kızın diğer arkadaşlarının, erkek arkadaşı tarafından "onlar çoluk çocuk" denerek arkadaşlarından uzaklaştırılması ve kendi yaşının duygu, düşünce ve heycanlarını paylaşamamasıdır. Genellikle başarısız giden bir ilişki sonrası, genç kızların üzüntü duydukları noktalardan biridir. Eski arkadaşları,
yeniden aralarına dönmek isteyen eski arkadaşlarını tekrar kabul etmezler. Ya da eski yerini vermezler. Çünkü eski arkadaşlarının edindiği yeni alışkanlıkları ve kötü bir ünü vardır artık. Genç kızların daha erken yaşlarda cinsel ilişki deneyimleride, kendilerinden yaşça daha büyük erkeklerle birliktelerken daha sık görülmektedir. Kendi yaşıtları ile başarısızlıklar yaşamış erkekler, kendilerinden yaşça ve deneyimce zayıf olan genç kızlar üzerinde oluşturabilecekleri baskı ile kendilerini güçlü olarak görmek isteyebilirler. Erken yaşlarda cinsellik yaşatabilirler. Her iki tarafında bilgi ve deneyim eksikliği istenmeyen durumlara yol açabilir. Bir çok genç kız çok genç yaşlarda hamile kalabilmekte, kürtaj yaptırmakta, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanmaktadırlar.

Burada vermiş olduğumuz örnekler yaşanmış olaylardır. Ancak kendisinden yaşça daha büyük birisi ile ilişki içinde bulunmak, illede işikinin başarısız olacağı diye bir koşul da yoktur.

Genç bir kızın, karşısında bulacağı ve kendisine ilgi gösteren, kendisi ile bir ilişkiye girmek isteyen kişileri sorgulaması gerekmektedir. Bu konuda ailelerin büyük dikkat göstermesi ve kızlarına yardımcı olması gerekmektedir.

Çocukların ve yetişkinliğe adım atan gençlerin sevgi ve ilgi gereksinimlerini yeterince sağlamak çok önemlidir. Aksi takdirde bu gereksinim bunu veren ya da verir gibi yapan kişilerde aranabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>