>

AŞK - CİNSELLİK

Erkeklerin cambazlığı boşanmayı tetikliyor

Kadın-erkek ilişkisindeki en büyük sorunun erkeklerin sadakatsizliği olduğunu öne sürüldü.
 
   
 
 
     
Bu sadakatsizliği ‘cambazlık’ olarak adlandıran Prof. Özkan, evlilikte taraflardan birinin üçüncü kişiyle ilişkisinin ayrılığı çabuklaştırdığını belirtti.

Şunları söyledi:
‘Erkekler birden fazla kadınla beraber oluyor. Oysa sadece cinsellik de mutluluk vermiyor. Verseydi hayatlarında bu kadar çok kadınla arayış içinde olmazlardı. Ben kadının da erkeğin de sağlıklı bir ilişkide, birbirine saygı duyması ve dürüst olmasından yanayım. Evliliğin temeli olan saygı ortadan kalkmışsa boşanma veya ayrılık kaçınılmazdır.’

İkili ilişkilerde ayrılığın taraflarda farklı duygular yarattığını da söyleyen Prof. Özkan, ‘Terk eden kendini suçlu hisseder. Terk edilen ve istenmeyen ise travma, acı, yalnızlık duyar. Sonra yas ve kabullenme dönemi başlar. Eğer kadın bir erkeğin çapkınlığını ben görmemeyim ne yaparsa yapsın diye karşılıyorsa bu çaresizlik işaretidir’ dedi.

Bazı kadınların evlilikte kendilerine özgürlük alanı yaratmak için erkeklerin çapkınlığına göz yumduğunu kaydeden Prof. Özkan, ‘Önemli olan ayrıldıktan sonra oluşan boşluğun nasıl doldurulacağı, zararın nasıl telafi edileceğidir. Bunun için de ilişki bilimiyle uğraşan uzmanlardan yardım alınmalıdır’ diye konuştu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>