>

AŞK - CİNSELLİK

Eskimeyen Aşk İçin 10 Altın Kural

Aşkın halis hale gelmesi için bazı işlemler şart.
 
   
 
 
     

AŞKIN BİR OYUN OLARAK BETİMLEYEN TARHAN, ESKİMEZ BİR AŞK İÇİN 10 KURALDAN BAHSEDİYOR:

- En az kendini düşündüğün kadar karşındaki insanı da düşün. Böyle olursa aşkın karşılık bulur.
- Davranışlarının doğal sonucunu yaşamaya fırsat ver. Örneğin, eşiniz size hakaret etti ise özür dilemesini beklediğinizi ona hissettirin.
- Otantik aşkı en iyi ifade eden kelime şefkattir. Çünkü şefkatte karşılık beklentisi yoktur, ücret istenmez.
- Ağlamak sorun çözmez. İçinde ağlama olan aşklar ücret ve karşılık görme beklentisini ifade eder. Maşukunu kusurları ile seven ağlamaz, kabullenir.
- Sözlerinin ve davranışlarının sorumluluğunu üstlen.
- Kontrol edemediğin veya gücünün yetmeyeceği bir şeye âşık olduysan kavuşma imkânı olmadığı için ömür boyu aşk kurbanı olarak yaşayacağını kabullen.
- Sevdiğinle çatışma yaşıyorsan dürüstçe mücadele et. İstediğini söyleyen istemediğini duyar, istediğini yapan istemediğini yaşar kuralını unutma. İyi ve dürüst bir kavga insanı şaşırtan ve üzen şeyleri ortaya çıkardığı için aşka ümit verici etki katar.
- Eskimez aşklar sıradan yaşantıyı şaşırtıcı keşiflerle süsleyenlere isabet eder. “Seni ne heyecanlandırır, ölmeden önce ne yapmak istersin, gizli hayalin ne, beni neden seviyorsun, şu anda ne düşünüyorsun?” gibi sorular uzun ilişki körlüklerini gideren keşif yolculuklarıdır.
- Takdir, övgü, onay, iltifat ve güzel sözleri kullanmak sevdiğine ikram etmek değildir, birlikte yaşamanın kirasını ödemektir. İlişkisinin kirasını ödemeyen, iyi ilişkiyi hak etmiyor demektir.
- Bediüzzaman “ Aşk çekici bir güzelliğe yönelmiş çılgın bir cezbedir” diyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>