>

AŞK - CİNSELLİK

Kadınların Hassas Noktaları

Bu noktaları biliyor musunuz?
 
   
 
 
     

C NOKTASI

Klitoris olarak bilinen bu nokta kadınların %70’inin orgazm olmasını sağlayan bölgedir. Uyarıldığında zevk veren klitoriste 8000 hassas sinir ucu bulunur. Erkek cinsel organı da dahil olmak üzere başka hiç bir organda bu kadar sinir ucu bulunmaz. Bu sebeple hemen uyarılması genellikle mümkün değildir. Cinsel ilişki öncesi direkt olarak klitorisi hedef almak acıya ve rahatsızlığa sebep olabilir. Cinsel ilişkiye yavaş bir geçiş yapmak etkili olabilir.

Klitorisin en hassas yeri kadınlar arasında farklılık gösterir. Eğer klitorisi bir saat olarak düşünürseniz en hassas nokta muhtemelen 10.30 yönünde olacaktır. Ancak elbette bu genel geçer bir kural değildir.

G NOKTASI

Grafenberg Noktası olarak da bilinen G noktası cinsel makalelerde ve yazılarda sık rastladığımız bir terimdir. Çok hassas olan bu bölge tahminlere göre vajinal kanalın ön duvarında yer alır ve idrar kesesinin 1-2 santim üzerindedir. Cinsel uyarılma sırasında şiştiği söylenen bu bölgeyi bulması ise pek kolay değildir. Uyarılmadığı zamanlarda fark edilmez olan bu bölge orgazm veya cinsel birleşme sırasında şişerek hissedilir bir hal alabilir.

U NOKTASI

U noktasını belki de hiç duymadınız. U noktası, üretral açıklığın her iki tarafında da yer alabilen aşırı hassas bir bölgedir. Kadınlar için erojen bir bölge olan U noktası, G noktası ile birlikte uyarıldığında orgazm ihtimali yükselir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>