>

AŞK - CİNSELLİK

Evlenmeden olur mu?

Bu devirde beraberliğiniz sırasında cinsel ilişki yaşamadan evlenmek mümkün mü hiç düşündünüz mü?
 
   
 
 
     
“Kendiniz gibi olun’ Birçok kadın bunun mümkün olmadığına inanırken, geri kalanları da bazı durumlarda beraber olduğu erkekle cinsel deneyim yaşamadan evliliğe adım atmak konusunda ısrarcı davranıyor. Uzmanlar bir erkekle uzun süreli bir beraberliğe girmek için öncelikle onunla sevişmeleri gerektiğini düşünen kadınları uyarıyor ve şöyle diyor: ‘Kendiniz gibi davrandığınızda sadece istemediğiniz birşeyi yapmamakla kalmaz aynı zamanda onun size daha çok bağlanmasını sağlarsınız’. Kadınlar büyük bir yalana inanıyor Birçok kadın ciddi bir ilişki sürdürmenin yolunun yataktan geçtiğine inanıyor. Bu kadınlar sevdikleri adamla sevişmezlerse karşılarındaki erkeğin kendilerini sevmeyeceğini düşünüyor. Fakat uzmanlara göre bu koca bir yalan…

Cinsellik dürtüleri ve ihtiyaçlar söz konusu olduğunda kadınlar ve erkeklerin birbirinden çok farklı yaratıklar olduğunu görüyoruz. Kadınlar fiziksel ve duygusal anlamda bir erkeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamasını beklerken genelde erkekler birçok kadının sadece bir ihtiyaçlarını karşılamasını bekliyor. Bir erkek doğası gereği cinselliğini salt içgüdülerinin egemenliği altında yaşarken kadın daha çok duygularına göre hareket ediyor.

‘Sevgi dolu bir evlilikte seks bağlılığı’

Çoğu zaman evlilik ve bağlılık odaklı ilişkiler yaşamak isteyen kadınla, cinselliğe düşkün erkeğin ortaklaşa olarak edeceği evlilik yemini: sevgi dolu bir evlilikte seks bağlılığı olabilir ne dersiniz?

‘Hayır’ın çekiciliği

Beraber olduğu bir insanla evlenmeden önce cinsellik yaşamak istemeyen bir kadın aslında bu kararı arkasında durabilirse sevdiği adamın gözünde kararlı ve istikrarlı bir duruşa sahip olur. Beraber olmak istediğinde ona ‘hayır’ diyen bir kadın erkeğe her zaman çok daha çekici ve güçlü gözükmüştür. Bu konuyu biraz düşününce bir kadının sadece kendisini hazır hissettiğinde sevdiği adamla sevişmesi, salt erkeğin hissettiklerine göre değil kendi isteklerini de göz önünde bulundurarak bir ilişkiye devam etmesi gerekiyor. Beraber olduğu kişiyle evlemeden önce cinsel ilişki yaşamak istemeyen kadın önce kendi kararına saygı duymalı daha sonra erkek arkadaşının kendisine saygı duymasını beklemelidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>