>

AŞK - CİNSELLİK

Gebelikte döneminde cinsel ilişki doğrumu!

36. haftadan sonra cinsel ilişki spermanin içindeki kimyasal maddeler (prostaglandin)erken doguma yol açabildiğinden sakincali...
 
   
 
 
     
Doguma az bir zamana kadar çiftlerin cogu cinsel iliskiye girmektedir. 36 haftadan sonra cinsel iliski spermanin içindeki bazi kimyasal maddeler (prostaglandin)erken doguma yol açabileceginden sakincalidir ve yine bu dönemde erkegin cinsel organi yolu ile vaginaya ithal edilen mikroplar dogum esnasinda aktif hale geçerek lohusalik devrinde bir enfenksiyona sebeb olabilirler.

Aslinda gebe kadinlarin gebelikleri esnasinda cinsel iliski arzusu ileri derecede azalmis;kadin bütün ruh ve hayal alemiyle ve organizmasi ile kendini karninda tasidigi coçuga vermistir.Kocalarin bu dönemde eslerini asri cinsel iliskiye zorlamalari dogru degildir.

Bazi çiftler cinsel iliskinin fetusa zarar verebilecegini düsünürler. Ancak bebek sivi dolu bir kese içerisindedir ve iyi desteklenmektedir. Rahat bir iliski için farkli pozisyonlar deneyebilirsiniz.Örnegin iliski sirasinda kadin yan yatarsa karnina daha az basinç uygulanir.Gebelikte cinsel iliski için temel ölçü rahatliginizdir.

Gebeligin hangi döneminde olursa olsun iliski sirasinda agri,kanam gibi yakinmalar ortaya çikarsa derhal doktorunuza basvurmalisiniz.Önceki gebeleginizde veya gebeliginiz sirasinda asagidaki durumlardan birini yasadiysaniz,doktorunuza da danisarak lütfen cinsel iliskiyi kontrollü yapiniz veya gebeligin sonuna kadar yapmayiniz

. Erken dogum
. Enfeksiyon
. Kanama
. Sularin erken gelmesi
. Doktorunuz tarafindan tespit edilen bebek esinin önde gelmesi
. Doktorunuz tarafindan tespit edilen düsük yada erken dogum tehdidi.

kadınsaglıgı.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>