>

AŞK - CİNSELLİK

İlişkim Çıkmaz Yolda

İyi başlayan ilişkiler neden kötüye gider?
 
   
 
 
     

Güzel başlayan ilişkiler, zamanla kötüye gidebiliyor. Buna sebep olan birkaç faktör var.

Geçmişten gelen duygusal yükleriniz, zamanla ilişkinize zarar vermeye başlıyor. Çözemediğiniz duygusal problemleriniz, belki küçükken ailenizde yaşadıklarınız ya da eski sevgilinizle ilgili soru işaretleriniz, sanki her ilişkinizde aynı şeyler yaşanacakmış gibi hissetmenize ve davranmanıza yol açıyor. Bunları mutlaka çözmelisiniz.

Sevilmek ya da durumdan kurtulmak için yalan söylemek, bir ilişkinin devam edebilmesi için en gerekli şey olan güven duygusunu ortadan kaldırır ve karşınızdaki sizin akıl ve ruh sağlığınızdan şüphe etmeye başlar ki bu da hiç iyi bir durum değil.

İlişkinin en başlarında her şey çok güzeldi, çünkü partneriniz sizi etkilemeye çalışıyordu. Şimdi geriye ne hazırlanan o romantik yemekler kaldı ne de eğlenceli geceler için planlar. Sorumluluğun paylaşılmadığı, tek tarafın ilişkinin devam edebilmesi için çaba harcadığı ilişkiler ne yazık ki bitmeye mahkumdur.

Birbirinizi olur olmaz her konuda, zaman, mekan ya da etrafınızda insan olup olmadığı fark etmeden, acımasızca eleştirmeye başlamanız, ilişkiyi bitirmek için tek başına yeterli bir sebep.

Hayattan beklentileri, hayalleri, umutları ve hedefleri farklı olan insanlar, ilişkiye çok güzel başlamış bile olsalar ilişkinin yürümesi çok zor. Nasıl ayla güneş bir araya gelemezlerse, bu iki insanın da ilişkiyi yürütme olasılığı o kadardır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>