>

AŞK - CİNSELLİK

Kadın ve Erkeğin Farklılıkları!!!

Erkekler yolda kayboldukları zaman bile yol sormazlar. Bunun sebebi…
 
   
 
 
     

Adem ve Havva’dan beri, erkekler ve kadınlar her daim kavga halindedir ve birbirlerini anlamamaktan yakınır. Şimdi bilim adamları ilk defa neden bazen eşimizden nefret ettiğimizi öğrenmek ve neden eşimizle bu kadar kavga ediyoruz sorusuna bir yanıt bulmak üzere araştırmalar yapıyor. Bu araştırmalar, cevabın beynimizin derinliklerinde gizli olduğunu gösteriyor.

Örneğin, beynimizin 4 şeritli bir yol olduğunu farz edelim. Erkekler, yolun tek bir şeridini, kadınlar ise tüm şeritleri kullanıyor. Aslında her şey ana rahminde başlıyor. Testosteron, erkeklerin beyninin sol tarafının gelişmesine neden oluyor. Sol taraf, erkeklerin yol bulma, harita okuma ve seks konusunda başarılı olmasını sağlıyor. Kızlar gelişirken ortaya çıkan kadınlık hormonu ise beynin tamamına yani hem sağa hem de sola yayılıyor. Bu sayede kadınlar aynı anda birden fazla işi yapabilecek duruma geliyor.

Bir diğer fark da kadınlardaki dil merkezinin, erkeklere oranla daha büyük olması. Bu da kadınların neden çok konuştuğunu açıklıyor. Bu nedenle kadınla erkek kavga ettiği zaman erkek, sadede gelip, hayatına devam etmek ister. Ama kadın beyni, sorunu konuşarak çözmek ister. Bu yüzden cinsiyetler arasındaki kavgalar ortaya çıkar.

Kadınlarda kavga sonrası yaşanılan sıkıntının daha uzun sürmesinin ve bir türlü kavgayı unutamamalarının nedeni fazla çalışan bir beyni olmasıdır. Kadınlar, dış dünyaya karşı daha duyarlıdır ve tehlikeler söz konusu olunca daha hassas davranırlar. Bunun nedeni çocuk bakıyor olmalarıdır. Bu nedenle daha temkinlidirler. Yani biyolojik bir durumdur bu.

Erkekler yolda kayboldukları zaman bile yol sormazlar. Bunun sebebi sol beyninin daha üstün olmasıdır. Daha üstün olduğu için sağ beyne sormaz bile. Sağ beyin de bizlere aslında dış dünyada olup bitenleri gösteren tarafımızdır. O yüzden kaybolduklarının bile farkına varmazlar.

Kadınlar, erkeklerin davranışıyla ilgili sıkıntılar yaşıyorsa, bunun için de kullanabilecekleri teknikler var. Örneğin, sorunu bir kereden fazla söylemek… Zira erkekler unutur. Bunu kişisel bir şey olarak algılamamaları lazım. Bu erkeklerin doğasında olan bir şey.

Başka bir örnek vermek gerekirse, televizyon izleyen bir erkekle konuşmaya çalışmayın. Çünkü kadınlar aynı anda bir çok şeyle ilgilenebilir ama erkekler bunu yapamaz ve dikkatleri dağılır.

Karınızın en yakın erkek arkadaşınız gibi davranmasını beklemeyin. Bu, işe yaramaz. Neden farklı olduğunuzu bir düşünün ve kesinlikle ev işlerinde ona yardım edin. Bu, çok önemlidir. Kadınların beyinleri farklıdır ve yuva içgüdüleri de çok kuvvetlidir. Evleri onlar için çok önemlidir. Ev işlerinde ona yardım ederseniz, karınız daha enerjik olur ve enerjisini size de aktarır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>