>

SAĞLIKLI YAŞAM

Mai Spa ile Kendinize Zaman Ayırın!

Teşvikiye'de ruhunuzu yeniden keşfedeceğiniz ve dinlendiğinizi tüm hücrelerinizde hissedeceğiniz yepyeni bir mekan:Mai Spa
 
   
 
 
     
Şehrin karmaşası, iş stresi, yoğunluk, toz, duman, trafik, koşuşturma...

Mai Spa’da Bali’li masaj terapistleri tarafından hiçbir teknoloji kullanmadan uygulanan gerçek uzakdoğu masajı, ruhu dinlendirecek bir seremoniye dönüşüyor. Bedensel iyileşme ve rahatlamanın yanında spritüel bir yolculuğu da hedefleyen Mai Spa, Bali’de Spa konusunda en ünlü otel zinciri olan Mandara Otelleri’nden getirdiği 3 profesyonel terapisti, Mimar Fahrettin Aykut tarafından tasarlanan egzotik dekorasyonu ve atmosferi ile eşsiz bir ritüel yaşatıyor.

Mai Spa’da Cilt Bakımı ise İspanya’nın Marbella bölgesi’nde Estetik Tıp ve kozmetik Mikro Cerrahi Kliniği’ni hizmete sokan, Aralık 1994’te Paris’te uluslar arası bir ödül olan sadece en iyilere ve hayat standardını yükseltenlere verilen "Le Prix" ödülünü alan Dr. Eric Schulte’nin geliştirdiği saf kolajen ve en yüksek oksijen oranına sahip QMS Face Care System ürünleri ile yapılıyor. Ürünler Mai Spa’da satışa da sunuluyor.

Dış dünyanın karmaşasını kapı dışında bırakarak bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacağınız Mai Spa, Teşvikiye’de tarihi Narmanlı Apartmanı’nda...

Mai Spa N.Taşı
Maçka Cad. Narmanlı Apt. No:32 K:1 D:4 80200 Teşvikiye
Tel: 0 212 236 91 42

Ayrıntılı resmi görmek için tıklayın..
Spa Kültürü Nedir?

Yorgun vücudu dengeye sokmak ve zinde kalmak için uygulanan, bedensel rahatlamanın yanında ruhsal rahatlamayı da sağlayan bakım yöntemleri konseptine SPA adı verilir.

Özellikle metropollerde zihin yorgunluğu strese, stres bağışıklık sisteminin zayıf düşmesine ve organ fonksiyonlarının bozulmasına neden olur, böylece hastalıklara zemin hazırlanır. Bu durumda vücudu ve ruhu, zihin yorgunluğundan ve stresten arındırmak gerekir.

SPA, kas gerilimini azaltıp hücreleri güçlendirerek rahat ve keyifli bir ortamda kişinin kendini zinde, dinlenmiş hissetmesini sağlar, vücudu ve ruhu negatif enerjiden arındırır.

Mai Spa

Mai Spa, sizi dış dünyanın gerilimlerinden uzaklaştıran dekorasyonu, yeniden varolduğunuzu hissettiren ritüelleri, organik ve soğuk sıkılmış yağlarla uzman terapistler eşliğinde masajın gurmelerine hitap eden menüsüyle size eşsiz bir deneyim sunar. Mai Spa’daki masaj seçenekleri ile rahatlatayacak, kendinizi sağlıklı ve enerjik hissedeceksiniz.

Kokulu yağlarla yapılan Traditional Endonesia Massage Endonezya ve diğer Asya kültürlerinin en önemli ve eski iyileşme yöntemlerinden biridir.

Çin enerji çizgileri ve hindu ayurveda esnetme tekniklerinin bir bileşimi olan Traditional Thai Massage rahat giysilerle ve yerde vücudun enerji noktalarına basınç uygulayarak gerçekleştirilir. Tansiyonunuzu düzenler, toksinlerden kurtulmanızı ve yeniden enerji kazanmanızı sağlar.

Adını Bali destanlarındaki sonsuz gençlik saçan Mandara Dağı’ndan alan Mandara Massage iki terapistin birbirleriyle uyumlu olarak Hawai lomi-lomi, İsveç (Sporcu), Bali, Japon, Tayland ve Aromaterapi masaj tekniklerini uygulamasıyla gerçekleştirilir.

Detox, selülit ve hamilelere yönelik Aromatheraphy Massage aromatik yağlar ve bitkisel soğuk sıkılmış yağlarla yapılır.

Bulutların üzerinde yürüyormuş hissi veren Foot Reflexology Massage canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Thai Herbal Heath Massage ise özellikle grip, yorgunluk ve acıyan kaslar için iyileştirici özelliktedir.

İstanbul ve Uzak Doğu kültürünü sentezleyen özellikleriyle Mai Spa ile İstanbul’da Uzak Doğu’nun keyfini yaşayacaksınız.

Mai Spa’da Body Scrub
Mai Spa’da organik ve soğuk sıkılmış yağlar kullanılır. Mai Spa uzmanı kullandığı yağlar konusunda Dr. Julia Jus’tan eğitim almıştır. ABD ve İngiltere’de Tıp eğitimini tamamlamış olan, Kolon Terapisi’nde uzman, Homeopati(Alternatif Tıp) alanında Amerika, Hindistan ve İsviçre’de araştırmalar yapan Dr. Julia Jus, 1993’ten beri Tayland’da yaşıyor. Şu anda Chiang Mai’de rejuvenasyon programları yapan Dr. Julia Jus, dünyaca ünlü spa zincirlerinden Rasayana Retreat’in ortaklarındandır.

Mai Spa’da bu özel yağların kullanılması ile yapılan Body Scrub türlerinden bazıları şöyledir;
Birbirinden güzel kokulu egzotik baharatların karıştırılması ile vücuda uygulanan Balinese Boreh, baş, kas ve eklem ağrılarını dindirir, hastalıklara karşı korunmanızı sağlar. Java dilinde vücudu kaplamak anlamına gelen Lulur’dan türeyen Traditional Lulur, masajdan sonra cildin baharatlarla kaplanması ile yapılır. Minerallerle zengin volkan çamurunun çok eskilerden beri bilinen vücudu toksinlerden arındırma özelliği ile yapılan Cellulite Scrub selülitlerinizden kurtulmanızı ve cildinizin ipeksi bir görünüm kazanmasını sağlar. Tayland bitkileri karışımlarından yapılan Thai Herbal Scrub ve Tayland’ın tertemiz plajlarından elde edilen deniz tuzu kristallerinin aromatik yağlarla karıştırılması ile yapılan Sea Salt Scrub, özellikle erkeklere önerilen ve canlandırıcı özelliğe sahip Turkish Coffee Scrub, Aloe Vera ve Lavanta ile yapılan iyileştirici ve yumuşatıcı Exotic Wrap, Mai Spa’da yaşayacağınız ayrıcalıklardan sadece birkaçıdır...

Mai Spa’da Cilt Bakımı
Mai Spa’da cilt bakımı Dr. Eric Schulte tarafından geliştirilen QMS(Quick Magic Skin) ürünleri ile yapılıyor. QMS’in yaratıcısı Dr. Eric Schulte, Alman Estetik Tıp Cemiyeti, Amerikan Kozmetik Cerrahi Akademisi ve Avrupa Yüz Cerrahisi Akademisi üyesi olarak hücresel cilt yenilenmesi alanında dünya çapında tanınmış ve kabul görmüş bir uzmandır. 1987 yılında ise Marbella’da Estetik Tıp ve Kozmetik Mikro Cerrahi Kliniği’ni hizmete sundu. Sayısız müşterileri arasında Avrupa’nın seçkin ve soylu aileleri, Yakın Doğu’nun prensesleri ve çok sayıda tanınmış şahsiyeti saymak mümkündür.

1960’lardan beri kozmetik piyasasındaki kolajenli ürünler, cildin alt tabakasına inemiyor dolayısıyla geçici bir düzelme sağlıyordu. Dr. Schulte kolajeni moleküllerine ayrıştırarak cilde uyguladı. Ayrışan kolajen molekülleri cildin içinde yeniden birleşiyor ve nemin bağlanmasını sağlayarak cildin 5-10 sene daha geç yaşlanmasını sağlıyor. Dr. Schulte bu ürünle 1994’te ilk kez bir kozmetik ürününe verilen Le Prix ödülünü aldı.

1994’te ise Dr. Schulte, hiç kimyasal içermeyen bir krem üretmek istiyor. Biyokimyacılarla çalışarak cildin 371 çeşit maddeden oluştuğunu buluyor. Bu 371 çeşit maddeyi doğadan bularak biraraya getiriyor ve Membran Lipid Complex bileşimi(yani sıvı cilt) oluşuyor. Pearl Touch adını verdiği bu ürün cilde sürüldüğünde cildin eksiğini bulup dengeliyor ve koruyucu bariyeri nötralize ederek bütün etken maddelerin cilt tarafından içeri çekilmesini sağlıyor.

Dr. Eric Schulte’nin ürettiği 14 çeşit QMS(Quick Magic Skin) ürününü Mai Spa’dan satın alma olanağına da sahipsiniz.

Mai Spa’da Cilt Bakımı ve Anti Ageing Kürleri
Mai Spa’da cilt bakımı ve anti ageing kürleri QMS ürünleri ile yapılmaktadır.

Cildi yeniden canlandıran, yumuşak bir şekilde derinlemesine temizleyen Classic Treatment stresli ve yorgun ciltler için yapıcı ve besleyici bir bakımdır.

Olgun, gevşemiş, yorgun cildi toparlayarak yapısını düzenleyen Neo-Tissudermie cildi geren ve sıkılaştıran bir çeş
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>