>

AŞK - CİNSELLİK

Kadınlar Bay Doğru'yu 'ilk öpücükle' buluyor.

Yapılan bir araştırma, 'doğru erkeği' arayan kadınlar için, karşı cinsle ilk öpüşmenin çok önemli olduğunu ortaya koydu.
 
   
 
 
     
New York Üniversitesi tarafından yürütülen ve sonuçları 'Evolutionary Psychology' (Evrimsel Psikoloji) adlı bilim dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, kadınlar için ilk öpücük, o ilişkinin derinleşip derinleşmeyeceği yönündeki ilk kararı vermede bilinçaltında kritik önem taşıyor. Araştırmayı yürüten bilim adamları, öpüşmenin kadınlar tarafından, 'doğru babayı bulmada önemli bir evrimsel araç' olarak kullanıldığını ifade etti. Öpüşme sırasındaki dil teması ve ağızdaki salgılar, aslında her iki taraf için de bazı sinyaller veriyor. Ancak kadınlar için bu sinyaller erkeklere oranla çok daha fazla önem taşıyor. Kadınlar, öpüştükleri sırada, erkeğin ağzındaki salgılardan, cinsellik hormono testosteronun izlerini algılayabiliyor ve bu şekilde, potansiyel sevgilinin cinsel gücü hakkında da fikir edinebiliyor.

KÖTÜ KOKUYA KIRIK NOT

Kötü kokan nefes ise bir sağlık sorunu işareti olabileceği için ilk öpüşmede olumsuz not getiriyor. Erkekler de yine benzer şekilde kadınların nefesinden hormon seviyesi ve doğurganlık potansiyeli konusunda fikir sahibi olabiliyor.

'ÖPÜCÜKSÜZ SEKS OLMAZ'

Albany'deki New York Üniversitesi'nin 1000 öğrenciyle yaptığı araştırmada, 'kadınların erkeklere oranla öpüşmeye çok daha fazla önem verdiği ve öpüşmeyi kilit bir değerlendirme olarak gördüğü' ortaya çıktı. Araştırma ayrıca, kadınların öpücüksüz cinsel ilişki düşünmek istemediklerini de gösterdi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>