>

AŞK - CİNSELLİK

Kadınlar neyi erotik bulur?

İşte karşınızda erkek vücudunun en mükemmel biçimi: Kaslı ve estetik, hem güçlü hem güvenli…
 
   
 
 
     
Ezelden beri aklımızı kurcalayan soruya cevap vermek gerektiğinde bilim adamları sürekli fikir değiştiriyorlar... “Kadınlar neyi erotik bulur?” sorusuna bugünlerde verilecek popüler cevap şöyle: Çıplak erkek vücudu değil! En azından tek başına erkek vücudu değil…

Geçtiğimiz haftalarda New York’taki NewFest film festivalinde gösterilen 'Bi the Way' adlı biseksüellik hakkındaki belgesel film (ki bu ismin ne kadar akıllı ve esprili bir zihinden izler taşıdığı İngilizce bilen okurlarımızın gözünden kaçmamıştır, umarız) entelektüel çevrelerde başlayan bir başka tartışmayı tetiklemiş bulunuyor.

Toronto Üniversitesi Madde Bağımlılığı ve Akıl Sağlığı Merkezinde görevli araştırmacı Dr.Meredith Chivers “Heteroseksüel bir kadın için, plajdaki çıplak adamın gösterişli vücuduna bakmak, dağ manzarasına bakmaktan daha heyecan verici değildir” diyor.

Dr.Chivers geçenlerde sonuçlarını yayınladığı bir araştırmada; erkek ve kadın deneklere çeşitli cinsel ve cinsel olmayan durumlarda çekilmiş çıplak erkek ve kadın video klipleri göstererek cinsel açıdan ne kadar tahrik olduklarını araştırdı.

Bu araştırmanın bulgularına göre, çıplak erkek vücuduna bakmak, heteroseksüel kadınlar için yoga yapmak veya denize taş atmaktan daha eğlenceli değil.

Ama heteroseksüel kadınlar, aletsiz jimnastik yapan bir kadın videosu izlediklerinde kan dolaşımları belirgin bir şekilde artışa geçti.

Yani kadınlar açısından önemli olan, seyrettikleri filmdeki oyuncunun cinsiyeti değil ama sergilenen eylemdeki duyarlılık düzeyi.

Dr. Chivers’ın çalışması bir gerçeği daha gözler önüne serdi: Kadınların cinselliği söz konusu olduğunda heteroseksüeldir veya lezbiyendir diye kadınları kesin bir sınıflandırmaya sokmak neredeyse imkansız. Kadının cinselliğini tarif edecekseniz, bu iki değişken arasında yer alan geniş bir spektrumda hangi dereceye yakın olduklarını söyleyebilirsiniz.

'Bi the Way' filminin yönetmenlerinden biri olan Josephine Decker, söz konusu araştırmanın sonuçları hakkında görüşlerini açıklarken “Dr.Chivers aslında malumu ilan ediyor. Kendi cinselliği içinde kadın son derece akışkandır ama bu süreç pek de araştırılmadı şimdiye kadar” yorumunu yapıyor.

Britney Spears ve Madonna'nın veya Lindsay Lohan ve Samantha Ronson’ın kameralar önünde sergilediği pozlar artık kanıksanmaya başladı diyebilir miyiz?

Yoksa biseksüellik sanki yeni ve alışılmadık bir şeymiş, hatta eşcinselliği gizlemek için kullanılan bir kılıfmış gibi düşünmeye devam mı ediyoruz?

Yeni nesil kendi çağındaki cinsellik haritasını yeni baştan çizecek anlaşıldığı kadarıyla.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>