>

AŞK - CİNSELLİK

Karakteriniz hobinizde saklı

Boş vaktinizde eğlenmek için neler yaptığınız kişiliğiniz hakkında ciddi ipuçları veriyor. Birini tanımak için önce hobilerini öğrenin.
 
   
 
 
     
Yeni tanıştığınız birinin doktor, mühendis, öğretmen ya da fotoğrafçı olması size onun kişisel becerileri ve vasıfları hakkında az çok bilgi verir, ancak onun kişilik özelliklerine ilişkin net ipuçları edinmenizi sağlamaz. Son yapılan araştırmalar, bir kişinin karakter özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlayan en önemli donenin, hobileri olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra hobi, boş vakitleri değerlendirmek için tercih edilen bir uğraş değil. Çünkü rekabetçi yapıya sahip kişiler yine rekabetçi uğraşları seçiyor. İşte örnekler:

* Golf: Golf sporuyla ilgilenenler entellektüel, zeki, iddialı ve hırslı kişilikler olarak tanımlanıyor. Yenilikleri keşfetmeye de oldukça meraklılar

* Avcılık: Hırs ve iddia burada da karşımıza çıkıyor. Ancak bunun yanı sıra merhamet duygularının bir hayli üst seviyede olduğu gözleniyor. Kararsızlık ve duygularında çelişki yaşayan bir karakter yapısının da söz konusu olduğu söylenebilir.

* Koro solistliği: Egoist olmadıkları gibi böyle insanlardan da hoşlanmazlar. Yardımcı ve paylaşımcıdırlar.

* Dans: Dansla uğraşanlarda atak, cesur, kendinden emin, agresif ve saldırgan bir kişilik söz konusu. Kimi zaman narsizme varan bir özgüven görmekteyiz.

* Yüzme: Entellektüellik ve estetik merakı olan kişilerdir. Her daim örnek birer kişilik olmak için çabalarlar.

* Sörf: Sezgi güçleri çok güçlü insanlardır. Halk arasında altıncı his diye tabir edilen öngörüleri vardır.

* Yelken: Güvenmekte çok zorlanan bir kişilik yapısı söz konusudur. Mağrur, gururlu, onurlu ve donuk insanlar oldukları görülür.

* Paraşüt: Cesur, atak ve kendilerinden son derece emin bir yapıya sahiptirler. Aşk insanı oldukları söylenebilir. Sıra dışı olduklarının da altını çizmek gerekir.

* Tenis: Zarafet söz konusudur. Gururlu kişilerdir ve iletişimde son derece başarılı oldukları bilinir.

* Dalma: En çok boşanma yaşayan karakter yapısıdır. Ruhsal ve duygusal olarak yaralıdırlar.

* Balıkçılık: Duygusallık, tatminsizlik, içe kapanıklık ve acıma duygusunun üst seviyede olması baskın özellikleridir.

* Buz pateni: Duygularıyla hareket eden ürkek karakterlerdir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>