>

DİĞER HABERLER

İş Dünyasındaki Kullanıcılara Özel!

Klasik tasarımı ve geliştirilmiş özellikleriyle Nokia 6230, iş dünyasındaki kullanıcılara özel bir tasarım.
 
   
 
 
     
Nokia, bu yıl Fransa, Nice’de düzenlenen yıllık Nokia Mobil Internet Konferansı ve Avustralya, Brisbane’de ki Destination % 100 Nokia Pure Mobility Organizasyonu’nda yeni ürünü Nokia 6230’u kullanıcıları ile tanıştırdı. Son teknolojiye dayanarak geliştirilen özellikleri ile Nokia 6230, mobil dünyadaki yenilikleri yakından takip eden kullanıcıların tüm taleplerini karşılıyor. GSM, GPRS, EDGE 900/1800/1900, GSM, GPRS, EDGE 850/1800/1900 üç bantlı şebekelerinde işlem gören Nokia 6230, EDGE ve Bluetooth kablosuz teknolojisine bağlı olarak çoklu bağlantı seçenekleri, fotoğraf ve video çekmeye olanak sağlayan entegre VGA kamera özelliğini sunuyor.

Kompakt tasarımı ile Nokia 6230, 2004 yılının ilk çeyreğinde Avrupa, Afrika, Asya Pasifik ve Amerika’da kullanıcılarla buluşuyor.

Nokia Mobil Phones, Üst Başkan Yardımcısı, Kai Öistämö yaptığı açıklamada, “İş dünyasındaki cep telefonu kullanıcıları için önemli olan herşeyden haberdar olmalarını sağlayan geliştirilmiş fonksiyonellik, yüksek veri hızı, eğlenceli ve ofis dışındayken bile her türlü işlerini yürütmelerine olanak sağlayan bir cep telefonuna sahip olmaktır. Nokia 6230, MMS özelliği, entegre MP3 player’ı, EDGE, Bluetooth bağlantı teknolojisi ve entegre kamerası ile bir telefondan beklenen her türlü özelliğe sahip, üstelik sadece iş için değil iş sonrası zamanlarda da cep telefonu kullanıcısının en büyük yardımcısı” dedi.

Nokia 6230’u en önemli faydalarından biri hoş bir multimedya deneyimi sunması. VGA entegre kamerası ve 65.000 renk seçeneğine sahip ekranı ile elde edilen resim ve hareketli görüntüler Nokia 6230’da daha parlak ve daha göz alıcı. Video oynatma özelliği kayıt, görüntü gönderme ve alma, sesli klipleri izleme olanaklarını sunarken aynı zamanda 3GPP video streaming içeriği ile hareketli görüntü alma olanağı sağlıyor. Yüksek kalitedeki hareketli görüntü ve resimler, sesli kayıtlar, dosyalar, sunumlar ve müzikler takıp çıkarılabilen multimedya hafıza kartında saklanabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda Sekronize Mültimedya Entegrasyon Dil sistemi (SMIL) sayesinde multimedya mesajları ve hem ses hem görüntü yüklü dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor ve uyumlu telefonlardan bu tür mesajları alabiliyorlar. SMIL teknolojisi kullanıcılara daha önceden planlanmış şekilde metinli, müzikli, sesli ve görüntülü mesaj yazma olanağı sunuyor.

Esnek ve etkili kablosuz bağlantı için Nokia 6230, HSCSD ve GPRS desteği ile birlikte Bluetooth kablosuz teknoloji ve kızılötesi bağlantı seçeneklerini birarada sunuyor. Bluetooth teknolojisi ile bağlantı daha geniş anlamlar kazanıyor. Nokia 610 araba kiti ve Kablosuz Boom Headset mobil donanımlarında olduğu gibi yeni, hatta giyilebilir ve daha mobil şekilde bağlantı kurmaya destek veriyor. Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisinin Nokia 6230’da bulunan tüm özellikller hakkıında bilgiye www.nokis.com/products/Nokia6230 adresinden ulaşılabilinir.

Nokia 6230’da bulunan yüksek hızdaki paket bazlı EDGE bağlantı özelliğini tercih eden iş dünyasından kullanıcılar bu özellikler sayesinde arama, mesajlaşma ve yükleme gibi işlemleri yapmaktan keyif alıyorlar. 236.6 kbps’e varan link yükleme hızı ile EGDE sistemi yoluyla içerik yüklemek GPRS’den 4 kat daha hızlıdır.

Buna ek olarak Nokia 6230’da bulunan mobil müşteri e-mail sistemi ile kullanıcılar EDGE, GPRS ve HSCSD şebekeleri üzerinden e-maillerini daha hızlı kontrol edebiliyorlar. Geliştirilmiş XHTML tarayıcısı mobil hizmetlere ve bilgilere hızlı ulaşım sağlıyor ve entegre TCP/IP teknolojisi OTA (over-the-air) şebeke mesajı ile dosya yüklemeye hız ve kolaylık katıyor. Veri sekronizasyon kapasitesi Nokia 6230 kullanıcılarına kişisel bilgilerini şebeke üzerinden güncelleme imkanı sunuyor. Kişisel bilgilerin senkronizasyonu Bluetooth, IrDa, USB ve Nokia PC Suite yoluyla da yapılabiliyor.

Nokia 6230 kullanıcılarına, durum göstergeli rehber ile bulundukları konum bilgilerini aile, arkadaş, çalışma arkadaşları ve diğer kişilerle paylaşabilme kolaylığı sunuyor. Örneğin, çalışan bir kişi profilini “toplantı” ya çevirdiği takdirde kendisini arayanları SMS ya da MMS göndermeleri konusunda yönlendirebiliyor. Geliştirilmiş chat fonksiyonu sayesinde kullanıcılar artık ofis ya da ev dışında olsalar dahi hareket halindeyken chat yapma ve anında metinli mesaj gönderme olanağına sahip oluyorlar.

Nokia 6230 aynı zamanda AAC/MP3 müzik içerikleri içeren dijital müzik çalara sahiptir. Müzikseverler yüksek kalitede stereo müziğin tadını çıkarırken, uyandırma alarmlarını ya da zil seslerini bu müziklerden de seçebilirler.


Nokia 6230’un özellikleri

· 65,536 renk seçeneğine sahip Aktif TFT renkli ekran
· Entegre dijital VGA kamera
· Yüksek hızda paket bazlı EDGE ve GPRS bağlantı teknolojisi
· Bluetooth kablosuz bağlantı
· Dijital camcorder ve video player
· AMR ses özelliğine sahip Video streaming teknolojisi
· MMC Multimedya Kart desteği
· Java MIDIP 2.0 teknolojisi
· Durum göstergeli rehber ve chat
· MP3/AAC müzik çalar ve FM stereo radyo
· Geliştirilmiş mobil tarayıcı özelliğine sahip XHTML tarayıcı
· Geliştirilmiş PIM fonksiyonu (takvim, adres defteri, yapılacaklar listesi)
· OMA Dijital Haklar Yönetimi 1.0 versiyonu
· Mobil cüzdan uygulaması
· Entegre handsfree speaker
· Polifonik zil sesleri (24 enstrümana kadar destekli)
· Kızılötesi bağlantı, USB, PC Suite
· 76 cc hacminde ve 97 gr ağırlığında
· 5 saate kadar konuşma ve 300 saate kadar dayanma süresi

Nokia 6230 Series 40 platformunda işlem görmektedir. Uygulama geliştiriciler Nokia 6230 için yazılım uygulamaları geliştirmek için ürün özellikleri, teknik yardım, içerik yükleme gibi konularda Nokia’nın Global programı olan Forum Nokia’nın www.forum.nokia.com adresinden bilgi alabiliyorlar


Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>