>

AŞK - CİNSELLİK

Masalları Dikkate Alın

Hala beyaz atlı prensin gelip bizi kurtarmasını bekleyenlere özel...
 
   
 
 
     

Çocukluğumuz boyunca masallarla büyüdük. Belki de, içten içe hala beyaz atlı prensin gelip bizi kurtarmasını bekliyor olmamızın sebebi budur.

MASALLARDAKİ İLİŞKİ STRATEJİLERİ

PAMUK PRENSES


Cüce olduklarını bir dakika unutursanız, Pamuk Prenses’in yedi yakın erkek arkadaşı vardı. Onun sürekli yanında olan, istediklerini hemen yerine getiren, onun mutluluğu için çırpınan yedi yakın erkek arkadaş. Yapılan araştırmalara göre kadınların erkek arkadaşlarının fazla olması hem öz güvenlerinin artmasını, hem de daha sosyal olmalarını sağlıyor. Bu masalın ana fikri ise, erkek arkadaşlarınızın olması hem kendinizi daha güvende ve rahat hissetmenizi sağlar hem de hayata bakışınızı ve duruşunuzu etkiler. Elbette sevgiliniz ilk başlarda bu durumdan fazla hoşlanmayabilir. Ancak onları tanıdıkça, sadece arkadaşlarınız olduklarını ve sizin için ne anlam ifade ettiklerini anlayacaktır.

RAPUNZEL

Yağmur yağdığında size şemsiye tutan, arabanızın kapısını açan, su tesisatınız bozulduğunda tamir eden ve bunları sizi çok tanımamasına rağmen sadece bir fincan kahvenin hatırına yapan erkeklere son yıllarda pek rastlayamıyoruz. Kadınların hayallerini süsleyen, kendilerini ejderhalardan, kötülüklerden, korkunç devlerden koruyacak bu korkusuz kahraman, modern prensesinden sadece biraz yardım bekleyecektir. Elbette sizden beklenen Rapunzel gibi saçlarınızı kuleden sarkıtıp, prensinizin yukarı tırmanmasına yardım etmeniz değil. Siz, ihtiyacı oluğunda onu can kulağıyla dinlemeli, el ele dünyadaki tüm kötülüklerin ve sorunların üstesinden gelebileceğinizi ona hissettirmelisiniz. Bu cesur prens gerisini halledecektir.

SINDIRELLA

Sindirella tam prensle dans etmeye başlamışken saatin 12.00’ye geldiğini fark eder ve alelacele sarayı terk eder. Prens tam onu kollarına almıştır ki, bir anda mutluluğu sona erer ve bu büyüleyici kadın ellerinin arasından kayıp gider. Elbette masalda bunun sebebi Sindirella’nın temizlikçi kız haline dönemden saraydan kaçmak istemesidir. Ama masalı günümüze adapte edersek, Sindirella prensi tavlamış olmanın rahatlığıyla geceyi sarayda geçirseydi, sizce ertesi sabah prens elinde ayakkabı kapı kapı gezer miydi? Bu masalın ana fikri; bazı şeyleri tadında bırakmak, bir ilişkinin uzun soluklu ve sağlam olması için önemli olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>