>

AŞK - CİNSELLİK

Neden Terk Edilirler?

Kadınlar sizce neden terkedililer? Bizce kadınlar….
 
   
 
 
     

ŞİDDET

Hiç kimse için şiddete maruz kalmak katlanılır bir durum değil. Artık hepimiz biliyoruz ki şiddetin tanımı oldukça geniş.

İHANET


Kadınlar özgüvenlerini tazelemek kırılan gururlarını tamir etmek için noktalarlar birlikteliklerini. Kendilerini aldatan erkeğe hala aşık olsalar da… Bazen ihaneti affetseler de üst üste aldatıldıklarında artık kendi kendilerini aldattıklarını fark ederek terk ederler.

BAŞKA BİRİNE AŞIK OLMAK


Aşk her an kapınızı çalabilir. İyi giden bir ilişkiniz olsa da… Size iki seçenek bırakır. Ya dürüst olup eşinize sevgilinize başkasına aşık olduğunu söyleyip aşkınızın peşinden gidersiniz ya da cesaretsizliğinizden ve onu üzmeyi göze alamadığınızdan ikili bir maceraya atılırsınız. Ama bu konudaki araştırmalar kadınların başka birine aşık olduklarında ayrılmayı tercih ettiklerini söylüyor. Tabii her zaman gerçek sebebi açıklamasalar da…

ERKEK, ÇOCUK İSTEMEZSE

Kadın ayrılmak ister. Çünkü kadınların vücut saati erkeklerinkinden farklı çalışır ve üreme çağı erkeklere göre daha kısa sürer. Dolayısıyla çocuk sahibi olma konusunda çok fazla istek duyan kadınlar bunu hiçbir zaman istemeyen erkekle zaman kaybetmek istemezler.

Sevdiği erkek kendisinden çocuk yapmak istemediğinde kadınların aklından şu düşünce de geçebilir: “Demek ki beni çocuğunun anneliğine layık görecek kadar sevmiyor!”

KISKANÇLIK


“Seven erkek aldatır” klişesinin ardına gizlenip aşırı kıskanç tavırlarla hayatı eşine dar eden erkekler terk edilmeyi de hak ederler. Zira çözümsüz kalan kıskançlık olayları ilişkiyi yıpratır. Kıskançlık özgüven yoksunluğuna da işaret ettiğinden kendine güveni olmayan bir erkekle birlikte olmaktansa ayrılmayı tercih edebilir kadınlar.

BAŞKA ŞEHİRLERDE OLMAK

Aynı şehirde olmak sayılı gün kadar yakın değilse pes etmek ve vazgeçmek olasıdır kadın açısından. Kısa süreli ayrı kalmalar özlemi artırıp ilişkinin dinamizmini ayakta tutsa dadokunmadan sevme sabrı ayrılık isyanına dönüşebilir.

YANLIŞ ERKEK

Bazen aslında erkek hiçbir zaman kadının hayalindeki erkek olmamıştır. Kadın aşık olmasa da bir erkekte aradığı hiçbir özelliği bulamasa da yalnızlıktan sıkıldığı için başlamıştır bu ilişkiye. Ama her yönüyle eksik ilişki de bir yere kadar değil mi!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>