>

AŞK - CİNSELLİK

Onu Yakından Tanıyın

Bu bilgiler, erkek arkadaşınızın yalan söylediğinden şüphelendiğiniz durumlarda da işinize çok yarayacak.
 
   
 
 
     

Ses tonu, mimikleri ve beden dili sayesinde gerçekte ne demek istediğini daha iyi anlamanız mümkün olacak.

SESİN ELE VERDİKLERİ


Bir insanın neler hissettiğini ses tonundan anlamanız mümkündür. Bu, yakın olduğunuz biriyse işiniz daha da kolay olabilir. Hatta bir süre sonra fazla sözcüğe gerek duymadan ne istediğini sadece ses tonundan anlar hale gelirsiniz. Birinin size güzel sözler söylemesi kadar onları nasıl söylediği de önemlidir. “Çok sevindim, çok üzüldüm” gibi cümleler sözde yakınlık ifadeleridir ama tavır, ses tonu ile desteklenmiyorsa bir anlamı da yoktur. Kitapla insan tipleri ses tonlarına göre gruplara ayrılmış. Boğuk sesli bir erkek düşünün. Aşırı alçak sesli insanlar ise dikkat çekmeye çalışan insan sınıfına giriyorlar. Başka bir insan tipi ise kendilerine güvenleri azaldıkça seslerinin yükseldiğini fark bile edemeyenler. Bir de günlük hayatlarında yatak odası sesi ile konuşan insanlar var. Bu kişiler etraflarındakilere genellikle güven vermezler. Karşısındakini baştan çıkarmak ister gibi bir ses tonu ile konuşan insanların özgüven yetersizliği çektikleri ve kendilerini kanıtlayamamış olduklarını da düşünebilirsiniz.

BEDENSEL DOKUNUŞLAR


Birine dokunmak, ona olan yakınlığın da, kendi içinizde yaşadığınız karmaşanın da ifadesi olabilir. Konuşma sırasındaki ufak bir dokunuş, önemli bir noktaya dikkat çekmek için yapılır. Dokunan kişinin sevilme ve kabul görme ihtiyacı içinde olduğunu düşünebilirsiniz. Biri size dokunmaktan kaçınıyorsa, ya sizden hoşlanmıyordur ya da kendisinden. Bazıları ise karşısındakine son derece sert bir şekilde dokunur, hatta onu tutarlar. Bu tip dokunuşlar kişinin kendini rekabet içinde hissettiğinin ya da öfkeli olduğunun işaretidir. Biriyle el sıkışarak tanışırsınız, aynı zamanda kişilik özellikleri hakkında fikir sahibi de olabilirsiniz. Karşınızdaki kişi elinizi sadece parmak uçlarınızı tutarak sıkıyorsa sizinle iletişim kurmaktan kaçınıyor demektir. Aynı zamanda ürkek ve kendine güvenmeyen biri de olabilir.

YÜZÜN ELE VERDİKLERİ


Duygu ve düşüncelerimizi bazen bir bakışla, bazen minicik bir dudak hareketiyle anlatırız. Yakından tanıdığınız insanları düşünün. Araştırmalara göre küçük çocuklar büyükleri, belirli yüz ifadelerini ve mimikleri öğrendikten sonra anlamaya başlıyorlar. Sizi ilgi ile dinlediğini söyleyen bir kişi boş boş bakıyorsa dinlemiyor demektir. O sırada sadece bir uğultu duyuyordur. Eğer biri sizden hoşlanıyorsa gözlerini normalden uzun bir süre sizden gözlerini ayıramaz ve göz bebekleri büyür. Göz temasından kaçınan bir insan ise ya çok ürkektir ya da bir şey saklıyordur. Birinin sizi beğenip beğenmediğini ise çapraz bakışları sayesinde anlayabilirsiniz. Karşınızdaki önce sola bakar, sonra bakışlarını yüzünüzden geçirerek sağa bakar. Bakışları yüzünüzde hiç takılıp kalmaz.

BEDEN DİLİNİN ELE VERDİKLERİ

DURUŞ:


Kendinden emin biri, sırtını ve basını dik tutar, omuzlarını geriye atar ve kalçalarını sıkar. Dik durmamak ve hatta kambur yürümek kendinden ve hayattan bezmiş bir izlenim yaratır.

ELLER:


Konuşurken ellerini cebine sokan birinin gizlemek istediği bir şeyler vardır. Öfkenin bastırıldığı anlarda eller yumruk yapılır. Avuç içleri yukarı bakan biri sizinle samimi bir şekilde ilgileniyordur. Ellerini ve kollarını kullanmayan birisi kendi anlattıklarından bile emin değildir. Sürekli masanın üstünde oynayan eller sabırsız ve sinirli bir kişiye aittir. Aynı şey takılarıyla oynayan insanlar için de geçerli. Bir konu hakkında görüşme yaparken parmak uçlarını birbirine değdirip kubbe oluşturan insanın özgüveni yüksektir. Aynı şey ellerini ensesinde kavuşturan insanlar için de geçerlidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>