>

AŞK - CİNSELLİK

Pozisyondan karakter tahlili

Sevgilinizin yataktaki favori pozisyonlarını bilmek cinsel karakterini çözmenize olduğu kadar seks hayatınızı renklendirmenize de yardımcı olacak!
 
   
 
 
     
Bir erkekle birkaç ay beraber olduktan sonra onun favori pozisyonlarını artık öğrenmiş olabilirsiniz. Mesela köpek pozisyonunu tercih ediyorsa, göğüslerinizden çok kalçalarınızla ilgilendiğini kabul etmelisiniz. Oysa pozisyon tercihleri bundan çok daha fazlasını ortaya koyabilir. Nitekim "Freeway of Love" (Aşkın Serbest Yolları) adlı kitabında yazar Jan Hargrave, "Tercih ettiği seks pozisyonlarından yola çıkarak, partnerinizin motive olma yolunu, karakter özelliklerini ve ilişki eğilimlerini çözebilirsiniz" diyor.Sevgiliniz gelecekte tam bir maçoya mı dönüşecek, yoksa maceraperest karakteriyle size herkesi kıskandıran bir ilişki mi yaşatacak? Tavsiyelerimizle gerçek karakterini çözüp, aynı zamanda favori pozisyonlarında siz de maksimum zevk almayı öğreneceksiniz.

1. Misyonerci partner: Güven verici ve uysal...

Bu pozisyonu tercih eden erkekler genellikle uysal, yumuşak başlıdır, ancak cinsel potansiyellerini küçümsemeye gelmez. Misyoner pozisyonu son derece samimi bir pozisyondur; tenini teninizde hissedersiniz, vücutlarınız ritmik olarak birlikte hareket eder. Üstte kalmayı tercih eden erkek geleneksel bir tiptir. İlk adımın erkekten gelmesi gerektiğine inanır, o yüzden sizi memnun etmeye, korumaya çalışacaktır. "O, planlı programlı çalışan biridir, onu yaratıcı olmamakla suçlasanız da, alışılmışın dışına çıkmayarak size güven duygusu vermeye çalışır" diyor Hargrave.

Bu pozisyon sizin de favori pozisyonunuz olsun: Erkeğin üstte olduğu pozisyondan en fazla zevk almak için, hareket açısını, sürtünmeyi ve dolayısıyla klitoral uyarılmayı mümkün kılacak şekilde ayarlamalısınız. "Bacaklarınızı onun omzuna koyun. Kalçalarınız yüksekteyse, sevgiliniz G noktanıza daha kolay ulaşacaktır" diyor "Sex for the Clueless" (İpucu Olmadan Seks) adlı kitabında yazar Marcy Sheiner. Rahat ederseniz, bacaklarınızı kendi omuzlarınıza doğru götürerek, vücudunuzu ikiye katlayın. Bu şekilde de pozisyondan maksimum zevk alacaksınız.

Zevk alma potansiyeli G noktasını uyarma derecesiyle orantılıdır. Vücudunuzu zeminle 75 derecelik bir açı oluşturacak şekilde kaldırırsanız (kendi başınıza veya onun yardımıyla), daha fazla zevk almanız mümkün. "Yine mi?" sorusunu "Haydi, tekrar!"a dönüştürmenin bir tekniği daha var. Normal misyoner pozisyonuna girin, sevgiliniz ağırlığının yarısını göğsünüze, yarısını da yatağın bir tarafına versin.

Ayaklarınızı birbirine dolayın. Baseninizi yüksekte olan kasıklarına sürterken, klitorisiniz sürekli cinsel organının alt kısmına değecektir. Bu şekilde orgazm şansınız daha fazla olacaktır.

2. Jokeyci partner: Biraz tembel ve genelde görsel olarak uyarılıyor.

Kadının üstte olduğu jokey pozisyonu, onunla ilgili şu gerçeği ortaya koyuyor: Sizi üstüne alan erkek, kontrolü elinize vermeyi ve en muhteşem cinsel görüntünüzü seyretmeyi sever. "Erkekliğinden hiçbir şüphesi yok ve ilişkide eşitliğe önem verir. Her ikinizin arzularını tatmin etmesi onun için çok önemlidir" diyor seks terapisti Carole Pasahow, "Sexy Encounters" (Cinsellik Hakkında" adlı kitabında. Bu pozisyonu tercih edenlerin görsel uyarılma potansiyeli çok yüksek. Seks sırasında vücudunuzu seyretmek onlar için büyük bir zevktir. Bu erkekler yatakta biraz tembel davranır.

Bu pozisyon sizin de favori pozisyonunuz olsun: Kontrolü elinize alırsanız, derinliği de hızı da ayarlayabilirsiniz. Klitoral uyarılmaya ihtiyacınız varsa, sevgilinizin bulunduğu rahat pozisyon, ona klitorisinizi elleme olanağı verir. Eğer çekingen biriyseniz veya vücudunuzun üst kısmının güzelliğinden endişe duyuyorsanız, ters dönerek aynı pozisyona girebilirsiniz veya vücudunuzun üst tarafını onunkinin üzerine yatırabilirsiniz. 21 yaşındaki Özlem bu pozisyonu favori pozisyonuna nasıl dönüştürdüğünü şöyle anlatıyor: "Ata biner gibi sevgilimin üzerine binmeye bayılırım. Özellikle sevgilimin ayak bileklerime sarılmasından hoşlanırım. Ayaklarıma dokunmasıyla basen bölgeme daha çok kan gidiyor ve bu, daha fazla zevk almamı sağlıyor. Ayaklarımı öperken onu ayaklarıma kapanan bir köle gibi hayal ediyorum."

3. Ayaküstücü partner: Ateşli ve maceracı.

Onunla ilgili neyi ortaya koyuyor: Herkes tarafından tercih edilecek bir pozisyon olmamakla birlikte, eğer sevgiliniz genellikle ayakta seks yaparsa, bu onun içten ve ateşli bir insan olduğu anlamına gelir.

Ateşli ve maceracı sevgiliniz sizi o anda ve bulunduğunuz yerde ister, onun sizi yatağa götürecek kadar sabrı yoktur. "Sevgiliniz her şeye açıktır ve onunla birlikteyken hayatınız renkli bir maceraya benzer" diyor Hargrave. Ancak dikkat: Bu tür erkek zor bağlanır, sadakat onu sıkar. Eğer ille de uzun süreli ilişki demiyorsanız, kısa ama hayatınızın
macerası olmaya aday bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Bu pozisyon sizin de favori pozisyonunuz olsun: Bu pozisyon erkeğin erken boşalmasını engeller, size de uzun süren bir seks olanağı verir. Tek eksiği; uzun süre tek ayak üzerinde dengenizi tutmakta zorlanmanız. Bunun için boşta kalan bacağınızı onun bacaklarına dolayın veya size destek verecek bir obje bulun.

4. "Yüzyüze"ci partner: Yaratıcı ve şefkatli.

Bu erkek gözlerinizin içine bakmayı, sizinle aynı havayı solumayı sever. Yatakta ve ilişkide ruhların birleşmesine inanır. O yaratıcı, şefkatli ve duygularını derin yaşayan bir insan. Tıpkı bir şair gibi ruhunuzu okşamayı sever. "Sizinle derin ve samimi bir ilişki yaşamak ister." diyor Pasahow. Uzun aşk gecelerine hazır olun.

Bu pozisyon sizin de favori pozisyonunuz olsun: Sevgilinizi yatağın ucuna oturtun, ayakları da yere bassın. Kucağına oturun, bacaklarınızla sırtına sarılın ve başınızı arkaya doğru bırakın. Bu pozisyonda kan beyne daha hızlı ulaşır ve orgazm daha şiddetli olur. Başınızı aşağıya vermek başınızı döndürüyorsa, sevgilinizin kucağına oturun ama gövdenizi ondan ayırmak yerine, ona sıkıca sarılın ve hareketi sırf basen bölgenizle yapın.

5. Köpek duruşunu seven partner: Vahşi ama derin.

Bu pozisyonu tercih eden sevgiliniz ateşli, cinselliğin yanı sıra seksin vahşi tarafından hoşlanan biri. Sevgilinizin ilişki davranışları cinsellikteki davranışlarından uzak değil. İlişkide de aynı tutumu gösterecektir; ateşli ve sıcak ama biraz mesafeli: "Sevgiliniz özgür bir tip ve özgürlüklerinden ödün vermek istemiyor. Kendi zevklerinin kontrolünü daima elinde tutmak istiyor" diyor Hargrave. Ondan sevgi dolu bakışlar ve aşk şiirleri beklemeyin, o tam içinden geldiği gibi davranır, işin romantik tarafı daima ikinci plandadır. Aranızdaki duvarı kırmayı başarırsanız, onun duygusuz değil, tam tersine derin duygulara sahip olduğunu göreceksiniz.

Bu pozisyon sizin de favori pozisyonunuz olsun: Cinselliği görsel yaşayın, kendi görüntünüzü aynada yakalamaya çalışın.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>