>

AŞK - CİNSELLİK

Regl Döneminde Seks Olmalı Mı?

İşte en çok merak edilen sorunun cevabı…
 
   
 
 
     

Gerek kadınlar, gerekse erkekler tarafından en çok merak edilen meselelerden biri de regl döneminde cinsel ilişkiye girilip girilmeyeceği. Eşler arasında her dönemde olduğu gibi kadının adet döneminde cinsel istek duyulması da gayet normaldir. Ancak burada eşlerin tercihlerini etkileyen çeşitli faktörler bulunuyor.

REGL DÖNEMİNDE CİNSEL İLİŞKİNİN ZARARLARI


Regl döneminde eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir. Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığı da mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekir.

REGLİYKEN İLİŞKİYE GİRMEK

Birçok kadın regliyken kendilerini itici bulurlar ve erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler, oysaki bunu itici bulan erkekler olduğu gibi, bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan birçok erkekte mevcuttur.

Yine de genel görüş olarak bu dönemde hem erkek ve hem de kadın açısından sorunlara yol açmaması için tedbirli olmalı ve adet döneminde cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>