>

AŞK - CİNSELLİK

Seks İsteğini Ne Azaltır?

Tonik, beyaz ekmek, ağrı kesiciler seks isteğini azaltıyor. Peki neden?
 
   
 
 
     

BEYAZ EKMEK

Çok fazla beyaz ekmek ve işlenmiş ekmek tüketenlerde seks isteği azalıyor. Beyaz ekmekte bulunan şeker enerji dengesini bozuyor ve gecenin ilerleyen saatlerinde kendinisi yorgun hissetmenize neden oluyor.

ÜŞÜTME VE GRİP İLAÇLARI

Aşırı kullanılan üşütme ve grip ilaçları da seks libidosunu azaltıyor. Bunun kesin nedeni bilinmese de çoğu kişi bu ilaçları kullanırken cinsel isteksizlik sorunu yaşıyor. Bu ilaçlar bazılarında nadir de olsa aynı etkiyi göstermiyor.

DEMİR EKSİKLİĞİ

Özellikle kadınlarda sıkça görülen demir eksikliği seks isteği düşüklüğüne neden oluyor. En iyi demir kaynağı az pişmiş sulu biftek. Bakliyat, kuru yemiş ve istiridye de iyi demir ve çinko kaynakları. Bol bol yemeniz öneriliyor.

ELMA VÜCUT

Bel çevresi kalın olan kişilerin seks isteklerinin az olduğu tespit edilmiş.

CİN VE TONİK

Herkes aşırı alınan alkolün seks isteğini, performansını azalttığını bilir. Ancak son yapılan araştırmada tonik suyunun testislere zararlı olduğu, sperm üretimini düşürdüğü tespit edilmiş.

AĞRI KESİCİLER

Kodein, morfin içeren ağrı kesiciler hormonları kontrol eder ve libidoyu baskılar. Araştırmalarda erkeklerin yüze 95′i, kadınların da yüzde 68′inin seks isteğini azalttığı belirlenmiş. Bu içerikteki ağrı kesicilerinizi parasetamol and ibuprofen içerenlerle değiştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra yaş, ilaç kullanımı, bebek sahibi olmaya çalışma, antidepresanlar da cinsel isteğin azalmasına neden olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>