>

AŞK - CİNSELLİK

Seks kaslarınızla zevki keşfedin

Seks hayatınızı 'rutin'likten kurtarmanın yolu fanteziler kadar, seks kaslarınızı keşfetmekten de geçiyor!
 
   
 
 
     
"Bu kaslar nerede bulunur ve nasıl çalıştırmak gerekir" diye merak ediyorsanız, hemen bu yazıyı okuyun ve alıştırmalara başlayın! Tüm vücudumuzun, erojen noktalarla kaplı olduğunu biliyorsunuz. Ama kaçınız yeni zevk noktaları keşfetmeyi deniyor? Ancak bir süre sonra, her şey gibi seks de rutinliğe kurban ediliyor. Eşler seksten sıkılıyor ve başka arayışlar içine giriyorlar. Sevişmeyi sıkıcı kılan, daima aynı şeyleri yapmak.

Oysa hayatınıza renk katacak değişiklikler yapmak o kadar da zor değil.

Örneğin her zaman yaptığınız gibi misyoner pozisyonunu değil de, diz üstünde durarak seks yapmayı deneyin. Bu küçücük pozisyon değişikliği bile seks hayatınızı canlandırmaya yetecek. Daha fazla zevk almanın bir başka yolu ise seksi, sınırlı zaman aralarına sıkıştırmak yerine, daha uzun süreçlerde yaşamak. Süreyi uzatmak, sadece o anlık bir zevke değil, aynı zamanda ilişkinin daimi olarak iyi yönde gitmesine yarayacaktır.

İşe aşk kaslarınızı keşfetmekle başlayın.

İşte seks hayatınızda köklü bir etki ve değişim yaratacak dört kas grubu ve egzersizleri!

1. PC Kasları

Şekil olarak bir hamağı anımsatan bu kas grubu, belkemiğinden başlayıp pubik bölgeye kadar uzanan, vajinal bölgeyi ve anüsü de kapsayan bir bölgeye dağılmış. Kaslarınız ne kadar güçlü ise, sonuçta alacağınız zevk de o kadar iyi oluyor.

Kaslar, orgazm sırasında çalışırlar. Bu nedenle güçlü olmaları, o duyguları da etkiler. Sıkı ve çalışan kaslar, gün geçtikçe daha fazla kas, daha fazla kütle ve o bölgeye daha fazla kan akışı anlamına gelir ve duygu yoğunluğunu artırır.

Nasıl Kullanılır?

PC kasları, idrar akışını durdurur. Bunun için gerekli olan klasik egzersiz şeklinin uygulanışı oldukça basittir. Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. Yerde, olabildiğince düz bir şekilde olun. Kaslarınızı yavaşça sıkıştırmaya başlayın. Bu idrar akışını durdurmaya benzer. Kaslarınızı yavaşça üç kere sıkın. Daha sonra kendinizi bırakın ve rahatlayın. Bu hareketi alışma evresinden sonra on kez daha deneyin ve günde iki kere uygulayın.

PC kaslarınızı gerçekten kullanmak istiyorsanız, bu hareketi otururken, ayaktayken ya da diz üzerindeyken yapabilirsiniz. Bu kaslarınızı, seks sırasında kullanmanız çok fazla işinize yarayacaktır. Zevki iyiden iyiye hissetmeye başladığınızda PC kaslarınızı gevşetirseniz, erkeğin ereksiyon hızını algılamanız daha çabuk olacaktır. Çünkü bu sırada penise daha fazla miktarda kan gidecektir. Erkek ereksiyon halindeyken PC kaslarını sıkıştırarak onun, daha uzun süre ereksiyon halinde kalmasını sağlayabilirsiniz!

2. Destek Kasları

Rahim kası, şekil olarak eğimlidir. Rahime destek veren kasları çalıştırırsanız, orgazmdan daha çok zevk alırsınız. Eğer bu kasları kontrol ederseniz, rahim kasının, vajinanın derinliklerine kadar uzanan bir zevk verdirdiğini hissedersiniz. Bu bölge, kadınlar için çok hassas bir bölgedir. Uyarıldığı an, anında orgazm sağlar.

Nasıl Kullanılır?

Rahim kaslarını kullanmayı bilmek çok önemlidir. Bu kaslardan, bisiklet çevirme pozisyonuna gelip ve yere sıkıca basmak yoluyla destek alınarak faydalanlamalıdır. Bu pozisyon, rahminizin vajina duvarlarının ters yönünde hareket etmesini sağlar. Uzanır bir pozisyona geldiğinizde ise vajinanızdan hava çıktığını hissedebilirsiniz. Eğer birinci denemede hiçbir şey hissetmiyorsanız, o zaman hemen pes etmeyin ve denemeye devam edin. Hissetmeye başladığınız anda ise, kasları kullanmayı öğrendiniz demektir.

3. Diyafram

Cinsel ilişki sırasında düzenli nefes alıp vermek çok önemlidir. Eğer nefesinizi uzun süre tutuyorsanız, böyle bir durumda zevk almanız da oldukça güçleşir. Eğer çoğu kez orgazm olma sorunu yaşıyorsanız, büyük bir olasılıkla doğru nefes almayı bilmiyorsunuz. Seks, ağır bir bedensel faaliyettir. Bu nedenle çoğu kişi, daha orgazm olmadan yorulur. Bu yorgunluğun önüne geçmek için doğru nefes alıp vermelisiniz.

Nasıl Kullanılır?

Diyafram, derin nefes almalarda kullanılır. Sırt üstü uzanın ve elinizi karnınızın üzerine koyun. Ağzınızdan yavaşça nefes verin, sona doğru nefes vermeyi hızlandırın. Bu işleri yaparken karnınızın üzerindeki elinizin, inip çıktığını hissediyor olmalısınız. Şeklinizi bozmadan yerde uzanırken, iki ya da üç kez derin nefes alıp verin. Hemen ardından birkaç dakika kadar normalde aldığınız gibi soluyun. Sonra tekrar abartılı şekilde soluk alıp verin.

Nefesi, ağzınızda iyice hissettikten sonra diyaframınızın iyice çalıştığından emin olun ve nefesinizi dışarı verin. İlk başlarda daha alışmadan önce üç tekrar yapın, ama alıştıktan sonra bu tekrarları 10'a çıkarın. Seks sırasında, orgazma yaklaştığınızı hissettiğinizde diyaframınıza doğru nefes verip, orgazmın tadına varın. Bu soluk alma teknikleri erkekler için de işe yarayabilir, denemekte fayda var.

4. Pelvis Bölge Kasları

Pelvis bölge kaslarını çalıştırarak daha iyi pozisyonlara girebilir ve maksimum zevk alabilirsiniz. Mesela dizleriniz kırık durumda, yere bakar bir pozisyondayken, vajinal kanalınız kısalmış olur. Sırt altındaki kaslarınızı kullanarak vajinanızın ön duvarının, partnerinizin penisiyle birleşmesini sağlayabilirsiniz. Böylece meşhur G noktasını bulmuş olursunuz.

Nasıl Kullanmalı?

Kalçaya yakın kasları çalıştırıp, güçlendirmek için pelvis kaslarınızı kullanın. Sırt üstü dizleriniz bükük pozisyonda iken, bacaklarınızı birbirinden ayrı bir şekilde omuz hizasına getirin. Yavaşça pelvis kısmınızı yukarıya doğru kaldırın. Bu hareketi yavaş ve düzgün bir şekilde 20 kez tekrarlayın. Bu egzersiz sayesinde karın kaslarınız hiç olmadığı kadar güçlenecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>