>

MODA - STİL

Nihan Peker 2013/14 Sonbahar&Kış Koleksiyonu

Nihan Peker 2013/14 Sonbahar&Kış koleksiyonu Türkiye’nin en prestijli moda gösterilerinin yer aldığı İstanbul Fashion Week haftasında sergilendi.
 
   
 
 
     

İlham Kaynağı Minimalizm Akımının Öncüsü Mies Van Der Rohe...

Nihan Peker’in ROHE’S WALK “Rohe’nin Yürüyüşü” ismini taşıyan koleksiyonu daha önceki yıllardaki tasarımlarının devamı niteliğinde olup, ancak daha çarpıcı ve göz alıcı parçalar vurgulanıp aynı zamanda sade ve minimal stil korunmakta.
 Peker 2013/14 Sonbahar&Kış koleksiyonunda ilham kaynağı olarak , Mies Van Der Rohe’nin binalarında çokça yer alan beton ve mermer desenlerinden etkilendiğini belirtti . Bu bakış açısıyla elbiselerini tasarlıyor olmak, koleksiyonuna hem yenilikçi hem de modern bir hava kattı.

MASKULEN DETAYLAR HAKİM

Peker’in koleksiyonunda gömlek formunu hissettiren detaylar, maskulen takım elbiselerin kadın için yorumlanmış hali göze çarptı. Birçok desenli parçayı aynı look içerisinde göstererek, kumaşta zenginlik yaratıp, görüntüde sade ve minimal olmayı hedefledi. Over size kışlık paltolar, bol paça pantolonlar, samuray esintili gömlekler koleksiyonda bolca görüldü.ELEGAN BİR ŞIKLIK

Nihan Peker 2013/14 Sonbahar&Kış Koleksiyonunda krep dokumalar, kaşmir dokular ve deri aksesuarlar kullanarak elagan bir şıklık yakaladı. Koleksiyonunda camel, siyah, beyaz renkleri kullanarak pantolon ve gömlek kombinleri, kabanlar ve elbiseler dikkat çekti…

Dev bir manken kadrosu ile tanıtılan defilede Peker 2013/2014 Sonbahar&Kış koleksiyonundan yaklaşık 55 parça sergilendi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>