>

AŞK - CİNSELLİK

Seksersiz ile canlan!

Sabah yürüyüşlerinin kalbe iyi geldiğinin, Çarşamba günleri gittiğiniz yoga derslerinin ise ruhunuzu rahatlattığının farkındasınız. Peki ya günlük bazı egzersizlerin yataktaki performansınızı artırdığını biliyor musunuz?
 
   
 
 
     
Yürüyüş yataktaki performansı artırıyor Cornell Üniversitesi’nden Dr.Howard Glazer yürüyüşün vücuttaki kan dolaşımını arttırdığını belirtirken vücudun her noktasına giden kanın bizi seks yapmaya kışkırttığını söylüyor. Glazer ayrıca vücuttaki kan dolaşımı ne kadar fazla olursa vücudun o kadar uyarılacağının altını çiziyor.

San Fransisco’da bulunan St. Francis Memorial Hastanesi Kadın Programı bölümünden Susan Lewis ise yürüyüş, koşu veya dans gibi kan dolaşımını arttıran egzersizlerin yataktaki performansı artırdığını belirtirken bu farkı hissedebilmek için haftada üç ya da dört kez 20 dakikalık egzersiz yapılması gerektiğini vurguluyor.

Buz patenine ne dersiniz?

UCLA Sağlık Merkezi Kadın Cinsel Sağlığı Merkezi direktörü Jennifer Berman buz pateni yaparken kadınların zayıf bölgeleri olan bacaklarının iç kısmının çalıştığını, çalışan bu kaslar sayesinde seksten daha çok zevk alınacağını söylüyor.

Yoga’nın büyüsü

‘Ujjayi’ nefes tekniğini (Göğsü ve akciğerleri şişirirken derin nefes alıp daha sonra nefes verilen yaygın bir yoga tekniği) ne kadar sık yaparsanız istediğiniz herşeye daha kolay odaklanızrsınız. Araştırmalar derin nefes alırken beyin aktivitesinin azaldığını bunun da insanı rahatlattığını gösteriyor. Bunun partnerinizle baş başayken size rahatlık vereceğini hatırlatan Glazer şunları söylüyor: ‘Derin nefes alıp verdiğinizde o an kafanızda olan tüm günlük detaylar (köpeğin maması bitti, çamaşır makinesini tamirciye yollamam lazım vs…) silinip gider ve yanınızda uzanan seksi adama odaklanırsınız.

Leğen kemiği kaslarına dikkat

Üreme organlarını destekleyen leğen kemiği kaslarının güçlü olması orgazm sırasında aldığınız zevki artırıyor. Uzmanlar bu kasların haftada üç kez çalıştırılmasının kişinin cinsel hayatında büyük fark yaratacağı görüşünde.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>